XVI Aukcja
1 | Konstantynów w Podlaskiem* | Antoni LEDÓCHOWSKI | litografia naklejona na zielony papier | 9 x 13,8 cm | 1250.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Pejzaż miejski, około 1960 | NIKIFOR (Epifan DROWNIAK) | kredka, papier | 14,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | W porcie rybackim | Hanna RUDZKA-CYBISOWA | olej, tektura | 26 x 34,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Ryba | Jan WODYŃSKI | olej, płótno | 46 x 55,5 cm | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Pejzaż z widokiem na Kopiec Kościuszki* | Juliusz KOSSAK | akwarela, papier | 27 x 18 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Starzec, 1937 | Antoni de BRADÉ | pastel, kredka, papier | 33,5 x 24 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Portret kobiety, 1903 | Mieczysław REYZNER | pastel, tektura | 34,5 x 24 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Pejzaż wiosenny, 1956 | Antoni TESLAR | olej, tektura | 38 x 51,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Widok na kwitnący sad | Fryderyk KLOPFER | gwasz, akwarela, papier | 29,5 x 42 5 cm w świetle passe-partout | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Góral na tle hal | Stanisław GIBIŃSKI | akwarela, papier | 17 x 24,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Pejzaż górski z szałasem | Władysław SKOCZYLAS | akwarela, papier | 23 x 30 cm w świetle passe-partout | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Kościółek w lesie, 1933 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, tektura | 21,5 x 24 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Drewniany kościółek wśród drzew, 1916 | Stefan PIENIĄŻEK | olej, tektura | 28 x 33,5 cm | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Drabiniarz | Jerzy SKARŻYŃSKI | tempera, papier | 25,5 x 17,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Scena z Dekameronu Boccaccia, 1954 | Maja BEREZOWSKA | akwarela, tusz, papier | 28 x 23,8 cm w świetle passe-partout | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Kirasjer francuski w odwrocie spod Moskwy | Jerzy KOŻUCHOWSKI | akwarela, gwasz, papier | 26 x 30 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Polski ułan z lat 1815-1830 | Jerzy KOŻUCHOWSKI | akwarela, gwasz, papier | 34 x 24 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Kawalerzysta legionowy | Jerzy KOŻUCHOWSKI | akwarela, gwasz, papier | 33 x 25 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Ułan z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej | Jerzy KOŻUCHOWSKI | olej, płótno na tekturze | 42 x 30 cm | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Napad wilków, 1909 | Wojciech KOSSAK | olej, płótno | 70,5 x 100,5 cm | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Widok zamku Świętego Anioła w Rzymie, około 1865-1866 | Walery Jan Kanty ELIASZ RADZIKOWSKI | akwarela, papier | 16,5 x 24 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Widok Rynku Głównego w Krakowie z kościołem Mariackim i pod wezwaniem Sw. Wojciecha, około 1920-1930 | Adam SETKOWICZ | akwarela, papier | 34,5 x 24 cm w świetle passe-partout | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
23 | Portret kobiety, 1901 | William Robert SYMONDS | olej, płótno zdublowane | 61 x 51 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Portret Ludwiga Ernsta Ottona von Gaudÿ, 1810 | Malarz dziewiętnastowieczny | olej, płótno dublowane | 56 x 47 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Portret dziewczyny, 1895 | Władysław MAŚLAKIEWICZ | olej, płótno | 56 x 46 cm | 5800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Popiersia dziewczyn, 1891 | Eugen BŐRMEL | brąz patynowany, na kamiennym cokole | wysokość 33 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Kwiaty w wazonie, około 1950 | Teodor GROTT | akwarela, papier | 24 x 31 cm w świetle passe-partout | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Kwiaty na stoliku | Aleksander AUGUSTYNOWICZ | olej, płótno | 55 x 65 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Pejzaż z kaczeńcami | Józef RAPACKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 17 x 27 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Kot siedzący na wieży | Czesław RZEPIŃSKI | tusz, rysunek piórkiem, papier | 25,7 x 19,7 cm | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Czworo dzieci z polską chorągiewką, balonikiem i pieskiem, 1928 - 1932 | Tadeusz MAKOWSKI | akwarela, kredka, papier | 25,5 x 30 cm | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Pejzaż z domami, około 1930 | Leonard PĘKALSKI | olej, tektura | 25 x 35 cm | 1600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Widok miasteczka | Jan CYBIS | olej, płótno | 34,6 x 40,5 cm | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Pejzaż z wierzbami i bydłem, około 1880-1900 | Roman KOCHANOWSKI | olej, dykta | 26 x 35,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Pejzaż, 1932 | Janusz TREFLER | olej, dykta | 61 x 48,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Pejzaż górski, około 1930 | Stefan FILIPKIEWICZ | olej, tektura | 36 x 80 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Wypas owiec w górach, 1924 | Zefir (Zefiryn) ĆWIKLIŃSKI | olej, tektura | 31 x 35 cm | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy, około 1923-1927 | Jerzy KOSSAK | olej, płótno | 107 x 156 | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Wiosenny Pejzaż, 1935 | Jan Paweł MARYLSKI-ŁUSZCZEWSKI | olej, płótno | 81 x 100 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Dworek, około 1935 | Wiktor KORECKI | olej, tektura | 23 x 25 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Pejzaż wiejski, 1929 | Iwan IWANEĆ | olej, tektura | 40 x 24 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Męczeństwo Podlasian(Mordowanie włościan unickich przez wojsko rosyjskie w Pratulinie celem nawrócenia na prawosławie)*, 1875 | Walery Jan Kanty ELIASZ RADZIKOWSKI | akwarela, gwasz, papier | 35 x 50 | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Karol Chodkiewicz pod Kircholmem, około 1860 | Henryk PILATTI | tusz, piórko, ołówek, papier | 34,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Willa "Ave"*) w Konstancinie | Aleksander MANN | olej, dykta | 22,5 x 29 cm | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Wnętrze wiejskiej izby, około 1860-1070 | Maksymilian GIERYMSKI | olej, płótno naklejone na gruby karton | 22 x 27,5 cm | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Patera empirowa w formie krateru, z dwiema antabami, Wiedeń, Johann Farkas*, 1804 | srebro | wys. 11,8 cm, średn. 17,7 cm | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
47 | Empirowa waza z pokrywą - teryna, 1817 | WIEDEŃ | porcelana malowana naszkliwnie, złocona | wysokość 33 cm (z przykrywą), średnica 27 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Figurka porcelanowa przedstawiająca młodego dworzanina, około 1770 | WIEDEŃ | porcelana biała szkliwiona | wysokość 17,8 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Zamyślona dziewczyna, 1928 | Wlastimil HOFMAN | olej, płótno naklejone na tekturę | 18,5 x 31,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Satyr, 1927 | Wlastimil HOFMAN | olej, tektura | 26 x 33 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Tanka z przedstawieniem Hajagriwa | Malarz nieznany, Mongolia | farby mineralne, złocenia, jedwab, drewno | 27 x 33 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | 1a. Waza dekoracyjna, 2b. Misa, Chiny, około 1800-1830 | porcelana malowana naszkliwnie, farbami emaliowymi, złocona | 1a. waza wys. 45 cm, średn. 23 cm 2b. misa wys. 17 cm, średn. 45 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
53 | Wiejski kościół, 1920 | Stanisław KAMOCKI | olej, tektura | 25,5 x 35 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Fontanna wśród drzew | Jan DYMICZ | olej, tektura | 28 x 38 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Drzewa, 1920 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, tektura | 16,5 x 25,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Pejzaż-na skraju lasu, 1916 | Stefan DOMARADZKI | obraz, płótno dublowane | 32,5 x 25,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Dwie postacie z pucharem, około 1920 | Wlastimil HOFMAN | olej, płótno | 54,5 x 65 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Anioł prowadzący kobietę dosiadającą konia, 1929 | Maksymilian BROŻEK | olej, tektura | 39 x 49 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Pejzaż morski - przed burzą, 1919 | Władysław JAROCKI | olej, płótno | 49 x 71 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Pejzaż morski, około 1930 | Czesław ZNAMIEROWSKI | olej, płótno | 52 x 69 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Widok Kazimierza Dolnego nad Wisłą,1929 | Antoni ŁYŻWAŃSKI | olej, dykta | 26,5 x 32,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
62 | Widok Kazimierza Dolnego nad Wisłą | Ryszard BORS | olej, płótno | 54,5 x 72,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Dzielnica żydowska w Wilnie, 1939 | Meier STACHEL | akwarela, papier | 36 x 26 cm w świetle passe-partout | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Droga przez podhalańska wieś, około 1930 | Ignacy HIRSZFANG | akwarela, papier | 35,5 x 48 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Po odpuście | Józef HORYD | olej, tektura | 28 x 35 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Wiejski pejzaż ze sztafażem | Maria WODZICKA | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
67 | Lwowski pejzaż | Piotr OBAL | olej, tektura | 60 x 45 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Przedmieście | Natan KORZEŃ | olej, płótno | 93 x 73 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Akt kobiecy, 1909 | Kazimierz LASOCKI | olej, płótno | 176 x 100 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Katedra w Kielcach, 1944 | Ryszard PRAUSS | akwarela, ołówek, papier | 38,5 x 52,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Zamek w Szydłowcu, 1945 | Ryszard PRAUSS | akwarela, gwasz, ołówek, papier | 40,5 x 50,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Dziedziniec Zamku w Szydłowcu, 1945 | Ryszard PRAUSS | akwarela, ołówek, papier | 39 x 50,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Zestaw sześciu kubków myśliwskich z monogramem wiązanym JZ, 1857 | MALCZ | srebro, wewnątrz złocone | wysokość 7,8 cm, średnica 6,7 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
74 | Kubek z rokokową dekoracją, Moskwa, 1782 | srebro, ślady złocenia | wysokość 7,7 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
75 | Kubek koniczny, o klasycystycznej formie, Tallin, około 1790-1810 | srebro 14-łutowe, złocenia | wysokość 11,5 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
76 | Kubek z grawerowanym ornamentem na korpusie, Lwów 1830 | srebro 13-łutowe | wysokość 7,9 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
77 | Wilno, 1921 | Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec) | akwarela, ołówek, papier | 31 x 34 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
78 | Widok ulicy Freta z kościołem pod wezwaniem Św. Ducha w Warszawie, około 1936-1939 | Władysław CHMIELIŃSKI (STACHOWICZ) | akwarela, gwasz, papier | 34 x 48,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
79 | Pejzaż z drzewami, około 1870-1874 | Hipolit LIPIŃSKI | olej, płótno | 41 x 27,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
80 | Pejzaż, 1888 | Józef CHEŁMOŃSKI | olej, płótno dublowane | 26,5 x 37 cm | 28000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 35000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
81 | Portret śpiewaczki, Janiny Smotryckiej*, 1908 | Bolesław NAWROCKI | olej, płótno | 101 x 84 cm | 19500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 19500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
82 | Autoportret z muzą, szkic olejny, około 1914-1919 | Jacek MALCZEWSKI | olej, płótno dublowane | 41 x 68 cm | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
83 | Ciągnienie sieci-moment stanowczy, przed 1914 | Stanisław KORZENIEWSKI | olej, tempera, tektura | 45 x 61 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
84 | Studium pejzażowe, 1959 | Kazimierz PODSADECKI | akwarela, papier | 33 x 41,5 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
85 | Park, 1966 | Kazimierz PODSADECKI | akwarela, papier | 20 x 29 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
86 | Domy, 1927 | Jerzy ADAM | olej, tektura | 27 x 39 cm | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
87 | Widok ulicy z obronną architekturą, 1969 | Zygmunt RADNICKI | olej, płótno | 65 x 90 cm; | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
88 | Autoportret z dwiema postaciami, około 1925 | Wlastimil HOFMAN | olej, tektura | 17,3 x 39 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
89 | Scena rodzajowa, 1900 | Stanisław KACZOR BATOWSKI | olej, tektura | 25 x 64 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
90 | Róże w wazonie | Michał Wiktor CZEPITA | olej, płótno | 46,5 x 38 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
91 | Peonie w wazonie | Erno ERB | gwasz, akwarela,papier naklejony na tekturę | 47 x 34 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
92 | Przekupki | Erno ERB | olej, tektura | 26 x 35 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
93 | Przekupki | Erno ERB | olej, tektura | 35 x 50 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
94 | W loży teatralnej, około 1895-1900 | Józef WODZIŃSKI | olej, płótno | 49 x 30 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
95 | Pejzaż z Kazimierza Dolnego, 1935 | Symche Binem (Simon) TRACHTER | olej, płótno | 55 x 68,5 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
96 | Portret Feliksa Jasieńskiego*, około 1920-1925 | Tadeusz WAŚKOWSKI | kredka, papier | 36 x 26 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
97 | Portret młodzieńca, około 1910 | Tadeusz WAŚKOWSKI | kredka, papier | 31 x 26 cm w świetle passe-partout | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
98 | Szerokie echa, 1966 | Erna ROSENSTEIN | tusz, papier | 23 x 32 cm w świetle passe-partout | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
99 | Pax, 1904 | Marian WAWRZENIECKI | tusz, ołówek, papier | 29 x 20,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
100 | W kapliczce, około 1911 | Oleksy (Aleksy, Aleksander) NOWAKIWSKI(NOWAKOWSKI, NOVAKIVS`KYJ) | olej, tektura | 31,5 x 26 cm | 4400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
101 | Do pożaru, około 1880-1890 | Józef JAROSZYŃSKI | olej, płótno | 66 x 100 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
102 | Pejzaż, około 1900 | Jan STANISŁAWSKI | olej, tektura | 8,4 x 10,2 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
103 | Zamieć - samotny kirasjer w odwrocie spod Moskwy, 1927 | Jerzy KOSSAK | olej, płótno naklejone na tekturę | 31,5 x 22 cm | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
104 | Zdążyć przed zamiecią, 1932 | Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ) | olej, płótno | 50 x 80 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
105 | Pejzaż, 1934 | Dionizy IWANCEW | olej, dykta | 33,5 x 45 cm | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
106 | Droga wśród drzew, około 1950 | Józef KIDOŃ | olej, płyta wiórowa | 86 x 60,5 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
107 | Pejzaż | Axel JENSEN | olej, płótno | 30 x 45 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
108 | Pejzaz z krową u wodopoju, 1949 | Kazimierz LASOCKI | olej, płótno | 65 x 81 cm | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
109 | Siostra miłosierdzia na linii bojowej pod Warszawą, około 1910 | Wojciech KOSSAK | olej, płótno | 82 x 66 cm | 50000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
110 | Pejzaż z kąpiącymi się dziećmi | Reinhold WERNER | olej, deska fazowana | 23,5 x 18 cm | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
111 | Widok miejscowości Spiez nad Thuner See* , 1902 | Hans SCHLEICH | olej, płótno na tekturze | 54,5 x 39 cm | 5900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
112 | Martwa natura z owocami | Leon KOWALSKI | olej, tektura | 25 x 34,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
113 | Kwiaty w wazonie na stole, około 1930 | Adam HANNYTKIEWICZ | olej, tektura | 50 x 37 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
114 | Rzeźba Jean Goujona, około 1920 | Tadeusz MAKOWSKI | ołówek, papier | 21,5 x 17 cm | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
115 | Studium aktu, 1923 | Zygmunt RADNICKI | ołówek, papier | 29,5 x 21 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
116 | Pejzaż | Roman KOCHANOWSKI | kredka, papier | 14,5 x 23 cm w świetle passe-partout | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
117 | Głazy i potok, 1934 | Jan BOHUSZEWICZ | olej, tektura | 40 x 35 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
118 | Zakątek pod lodowcem, 1928 | Jan BOHUSZEWICZ | olej, tektura | 32,5 x 42 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
119 | Listopad, 1929 | Jan BOHUSZEWICZ | olej, tektura | 44,5 x 35 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
120 | Aleja w pierwszym śniegu, około 1910-1914 | Mieczysław Korwin PIOTROWSKI | olej, tektura | 62 x 86 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
121 | Pejzaż górski z zagrodą, 1928 | Stanisław KAMOCKI | olej, tektura | 67 x 94 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
122 | Kawaleria, Szarża ułanów | Eugeniusz GEPPERT | akwarela, papier | 50,5 x 70,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
123 | W stadzie ogierów, 1981 | Ludwik Antoni MACIĄG | olej, płótno | 80 x 60 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
124 | Piwonie w białym dzbanie, około 1930-1935(?) | Jerzy FEDKOWICZ | olej, płótno | 56 x 45 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
125 | Martwa natura z kwiatami, 1943 | Emil KRCHA | olej, tektura | 62 x 52 cm | 6200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
126 | Irysy w wazonie, około 1930 | Ludwik MISKY | olej, tektura | 69 x 50 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
127 | Rozładowywanie wozu z sianem, 1928 | Teodor ROSZKOWSKI | olej, tektura | 44 x 27,8 cm | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
128 | Układanie stogu, 1928 | Teodor ROSZKOWSKI | olej, tektura | 44 x 27,8 cm | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
129 | Szwoleżerowie | Roman BREITENWALD | olej, płótno | 51 x 44 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
130 | Studium portretowe | Władysław PODKOWIŃSKI | ołówek, papier | wszystkie 14,5 x 9,5 cm w świetle passe-partout | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
131 | Stragan w Rynku Głównym w Krakowie, około 1933 - 1943 | Jerzy MAKAREWICZ | akwarela z gwaszem, papier | 59 x 42 cm w świetle passe-partout; | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
132 | Rzeźba pełnoplastyczna Święty Franciszek, Śląsk, początek XVI wieku | drewno, polichromowane (polichromia późniejsza ?) | wysokość 79 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |