Pejzaz z krową u wodopoju, 1949
(1871 Gąbin k. Gostynina - 1952 Warszawa) |
olej, płótno |
65 x 81 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: K. Lasocki 1949 r |
Kazimierz Lasocki studiował w warszawskiej Szkole Rysunkowej W. Gersona, a następnie w latach 1895—1898 w akademii monachijskiej u C. Hertericha, F. Stucka i A. Ažbègo. Odbył podróże po Austrii, Niemczech i Italii. Dużo podróżował również po Polsce. W latach 1901—1904 był asystentem K. Krzyżanowskiego w jego prywatnej szkole. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Malował pejzaże, portrety. Często podejmował temat zwierząt ukazanych w krajobrazie. Od 1934 roku kierował Sekcją Malarzy Animalistów w Warszawskim Towarzystwie Artystycznym. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 108 | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |