Aleja w pierwszym śniegu, około 1910-1914
(1869 Kamieniec Podolski - 1930 Lwów) |
olej, tektura |
62 x 86 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: M.K.Piotrowski |
Mieczysław Korwin Piotrowski studiował w krakowskiej Szkole stuk Pięknych u F. Cynka i W. Łuszczkiewicza oraz w Monachium w prywatnej szkole S. Grocholskiego w latach 1898 – 1899. Swoje prace prezentował od roku 1901 na wystawach w Krakowie i we Lwowie. Głównie malował pejzaże starając się o uchwycenie nastroju oraz sceny myśliwskie. Był malarzem bardzo popularnym, zwłaszcza dzięki pocztówkom, które wydawano we Lwowie z jego motywami pejzażowymi. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 120 | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |