Teodor ROSZKOWSKI ,Układanie stogu, 1928 , olej, tektura, 44 x 27,8 cm

Układanie stogu, 1928

(1884 Warszawa - 1979 Warszawa)

olej, tektura
44 x 27,8 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: T.Roszkowski / 1928

Teodor Roszkowski studia artystyczne rozpoczął w 1911 roku w Warszawskiej Szkole Rysunkowej im. W. Gersona. Następnie uczył się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Trojanowskiego w latach 1912-1915 i u W. Kossaka do 1917 roku. Uprawiał malarstwo rodzajowe, portretowe i pejzażowe. Zadebiutował w 1917 roku na wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Po wojnie związał się z grupą "Zachęta", wystawiał między innymi z artystami tego ugrupowania

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVI Aukcja2001-03-26 00:00:00128
1300.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)