Układanie stogu, 1928
(1884 Warszawa - 1979 Warszawa) |
olej, tektura |
44 x 27,8 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: T.Roszkowski / 1928 |
Teodor Roszkowski studia artystyczne rozpoczął w 1911 roku w Warszawskiej Szkole Rysunkowej im. W. Gersona. Następnie uczył się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Trojanowskiego w latach 1912-1915 i u W. Kossaka do 1917 roku. Uprawiał malarstwo rodzajowe, portretowe i pejzażowe. Zadebiutował w 1917 roku na wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Po wojnie związał się z grupą "Zachęta", wystawiał między innymi z artystami tego ugrupowania
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 128 | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |