Scena rodzajowa, 1900
(1860 Lwów - 1946 Lwów) |
olej, tektura |
25 x 64 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: S. K. Batowski / 1900 |
Stanisław Kaczor Batowski w latach 1883 1885 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W Łuszczkiewicza i F. Cynka. W 1895 roku otrzymał II nagrodę za rysunek aktu. W latach 1885 – 1887 uczył się w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych u C. Grepenkerla i S. L`Allemanda, natomiast dwa następne lata w Monachium u A. Liezen-Mayera. W 1891 roku był w Paryżu, a w latach 1893 – 1895 – we Włoszech. Podróżował po Maroku, Hiszpanii i Krymie. Najchętniej malował sceny batalistyczne, portrety. Zajmował się malarstwem religijnym i witrażownictwem. Wykonał serię kartonów ilustracji do powieści H. Sienkiewicza. Prowadził we Lwowie własną szkołę malarstwa. W 1900 roku współtworzył lwowskie stowarzyszenie Młoda Polska, był członkiem zarządu Związku Artystów Polskich we Lwowie. Swoje prace wystawiał między innymi w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na salonach Krywulta, w Berlinie, Kijowie i Chicago.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 89 | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |