Widok na kwitnący sad
(1865 - 1942 Warszawa /?/) |
gwasz, akwarela, papier |
29,5 x 42 5 cm w świetle passe-partout |
sygnowany po lewej stronie u dołu: F. Klopfer |
Fryderyk Klopfer był bratem Karola, malarza, i być może jego uczniem. Zajmował się dekoracjami teatralnymi. Pracował jako malarz w dekoratorni Warszawskich Teatrów Rządowych. W latach 1897 - 1904 wykonał z innymi współpracownikami dekoracje do przedstawień operowych, między innymi do Aidy, do Damy Pikowej i Eugeniusza Oniegina, do Halki i Tanhäusera. Poza tym malował pejzaże. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1890 - 1892, 1894 - 1897 oraz w roku 1899. Tworzył w technice olejnej, ale często też malował gwasze. W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się jego jedna praca olejna. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 9 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |