Po odpuście
(1898 Wilno - 1939 zginął pod Wilnem) |
olej, tektura |
28 x 35 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu monogramem wiązanym: HJ |
Józef Horyd rozpoczął studia w 1923 roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. W tym czasie odbył podróże do Włoch i Francji. Uprawiał malarstwo portretowe i pejzażowe. Tworzył w akwareli i olejno. Zajmował się również malarstwem monumentalnym oraz rzeźbą. Wystawiał swoje prace z Wileńskim Towarzystwem Artystów Plastyków w latach 1928 – 1930, nie będąc ich członkiem. W 1931 i 1934 roku prezentował swoje malarstwo w Wileńskim Towarzystwie Niezależnych Artystów Plastyków. Brał udział w wystawie w Galerie Zak w Paryżu w 1928 roku i 1930, w warszawskim Instytucie Propagandy Sztuki w latach 1932 – 1934. W tym samym czasie miał również swoją indywidualną wystawę w Wilnie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 65 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |