Domy, 1927
(działał w latach około 1929 - 1933) |
olej, tektura |
27 x 39 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Jerzy Adam / 27 |
Jerzy Adam, malarz lwowski, tworzył między innymi sceny figuralne, realistyczne w konwencji oraz pejzaże, w których poszukiwał syntezy form geometrycznych. Brał udział w wystawach we Lwowie w latach 1929 - 1933. W 1930 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w 1932 roku w Pałacu Sztuki we Lwowie na Salonie artystów lwowskich, w którym brało udział aż 60 malarzy, miał wystawę zbiorową obok czterech innych malarzy z tego środowiska. W 1933 roku wystawiał na Salonie Letnim we Lwowie. Poza tym nieznane są bliższe informacje dotyczące jego działalności artystycznej.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 86 | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |