Widok Kazimierza Dolnego nad Wisłą
(1930 Warszawa - 1984 Warszawa |
olej, płótno |
54,5 x 72,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: R. Bors |
Ryszard Bors ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 1960 roku. Był uczniem A. Kobzdeja. Uprawiał malarstwo, rzeźbę w drewnie i ceramiczną oraz grafikę warsztatową, litografię, akwafortę, a nawet zajmował się artystyczną biżuterią. Miał wystawy indywidualne, między innymi prezentował swoje grafiki w Salonie Debiutów, rzeźbę w Londynie w 1965 roku. Wielokrotnie brał udział w zbiorowych wystawach w Polsce i za granicą. Był laureatem wielu nagród, wśród nich nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1960 roku, I nagrody i trzech wyróżnień w konkursie XX-lecie PRL w Graficie i Rysunku. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 62 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |