Jerzy KOŻUCHOWSKI ,Ułan z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej , olej, płótno na tekturze, 42 x 30 cm

Ułan z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej

(1893 Wolborz - 1967 Warszawa)

olej, płótno na tekturze
42 x 30 cm

sygnowany po lewej stronie u dołu: J.Kożuchowski

Jerzy Kożuchowski studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1910 - 1914. Największy wpływ w okresie studiów na jego malarstwo wywarł Wojciech Kossak. W latach 1917 - 1918 kontynuował naukę w Warszawie w Szkole Sztuk Pięknych. Odbył kilka zagranicznych podróży, między innymi do Francji i Wielkiej Brytanii w latach 1921 - 1924. Malował głównie sceny batalistyczne, czasami również pejzaże. Używał najchętniej akwareli, ale sięgał również po farby olejne. Wystawiał swoje prace w towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1912 -1939, w 1924 roku miał wystawę indywidualną w Salonie Garlińskiego.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVI Aukcja2001-03-26 00:00:0019
2200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)