Józef WODZIŃSKI

 (1858 Korytnica koło Radomia - po 1918)

Józef Wodziński uczył się malarstwa u W. Gersona i A. Kamińskiego w Warszawie. Naukę kontynuował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1878 - 1881, a następnie do roku 1884 studiował w monachijskiej akademii. Studia uzupełniał w Wiedniu. Osiedlił się początkowo w Monachium, a od roku 1900 zamieszkał w Berlinie. Malował sceny ilustrujące życie salonów, tworzył pejzaże, współpracował z niemieckimi i angielskimi wydawcami. Swoje prace prezentował między innymi w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych i w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
94W loży teatralnej, około 1895-1900 olej, płótno49 x 30 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)