Zestaw sześciu kubków myśliwskich z monogramem wiązanym JZ, 1857 , srebro, wewnątrz złocone, wysokość 7,8 cm, średnica 6,7 cm

Zestaw sześciu kubków myśliwskich z monogramem wiązanym JZ, 1857

srebro, wewnątrz złocone
wysokość 7,8 cm, średnica 6,7 cm
waga łączna 458 g
oznakowane: próba 84 , probierz W.K. / 1857, znak firmowy (kotwica w owalnym polu), nazwa firmy: Malcz i godło probierni warszawskiej (herb Królestwa)

Na korpusach kubków - medaliony z przedstawieniem psa w reliefie, dekorowane wokół rocailles'ami.
Pochodzą ze zbiorów rodziny Czartoryskich.

Warsztat Karola Malcza (1797-1867) działał w Warszawie od około 1830 roku. Cieszył się opinią najlepszej warszawskiej wytwórni sreber w tym czasie. W 1864 roku Malcz przekazał prowadzenie swojej firmy Teodorowi Wernerowi (1836-1902).

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVI Aukcja2001-03-26 00:00:0073
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)