Góral na tle hal
(1882 Rzeszów - 1971 Katowice) |
akwarela, papier |
17 x 24,5 cm |
sygnowana po lewej stronie u dołu: S. Gibiński |
Stanisław Gibiński podjął studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, już jako dojrzały człowiek, w roku 1908 u J. Fałata. W czasie I wojny światowej służył w Legionach . W malarstwie używał zarówno farb olejnych, jak i akwareli. Głównie malował pejzaże, często zimowe, sceny rodzajowe, martwe natury. Wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Malarz po mistrzowsku odtwarzał nastrojowość ukazywanych sytuacji. Świetnie posługiwał się akwarelą. Do końca swej działalności pozostawał pod wyraźnym wpływem swego znakomitego nauczyciela, Juliana Fałata. Te cechy twórczości Stanisława Gibńskiego potwierdza to niewielkie dzieło jego autorstwa.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 10 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |