Pejzaż morski, około 1930
(1890 - 1977 Wilno) |
olej, płótno |
52 x 69 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: CZ |
Czesław Znamierowski uczył się malarstwa od 1913 roku w Petersburgu. W 1920 roku wystawił swoje prace po raz pierwszy w Rydze w towarzystwie niezależnych. W latach 1926 - 1929 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Należał do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, był także pierwszym wiceprezesem Wileńskiego Towarzystwa Niezależnych Artystów Malarzy. Wystawiał w Wilnie, na dorocznych salonach Zachęty w Warszawie. Miał tutaj dwie indywidualne wystawy w 1929 i 1936 roku. Malował przede wszystkim pejzaże i portrety. Po wojnie podejmował także tematy należące do programu agitacyjnego władzy. Wystawiał między innymi w Moskwie i na Litwie. W latach 1954, 1962, 1970 i 1975 miał indywidualne wystawy.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 60 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 29 | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |