Ryszard BORS

 (1930 Warszawa - 1984 Warszawa

Ryszard Bors ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 1960 roku. Był uczniem A. Kobzdeja. Uprawiał malarstwo, rzeźbę w drewnie i ceramiczną oraz grafikę warsztatową, litografię, akwafortę, a nawet zajmował się artystyczną biżuterią. Miał wystawy indywidualne, między innymi prezentował swoje grafiki w Salonie Debiutów, rzeźbę w Londynie w 1965 roku. Wielokrotnie brał udział w zbiorowych wystawach w Polsce i za granicą. Był laureatem wielu nagród, wśród nich nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1960 roku, I nagrody i trzech wyróżnień w konkursie XX-lecie PRL w Graficie i Rysunku.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
62Widok Kazimierza Dolnego nad Wisłą olej, płótno54,5 x 72,5 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)