Widok zamku Świętego Anioła w Rzymie, około 1865-1866
(1841 Kraków - 1905 Kraków) |
akwarela, papier |
16,5 x 24 cm w świetle passe-partout |
sygnowana po prawej stronie u dołu: Walery Eljasz |
Walery Eljasz Radzikowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1856 - 1862, u W. Łuszczkiewicza, a następnie w Monachium u H. Anschűtza, M. Schwinda, F. Adama i T. Horschelta. Odbył podróże zagraniczne w latach 1865 - 1866 po Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii i po Włoszech. Po powrocie zamieszkał w Krakowie, gdzie nauczał rysunku. Uprawiał malarstwo religijne, historyczne. Tworzył krajobrazy, często były to motywy tatrzańskie, a także zajmował się ilustratorstwem.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 21 | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |