Pejzaż wiosenny, 1956
(1898 Krzeszowice - 1972 Warszawa) |
olej, tektura |
38 x 51,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: A. Teslar / 1956; na odwrocie napis w języku niemieckim |
Antoni Teslar studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u W. Weissa i S. Kamockiego w latach 1921 - 1925. W 1927 roku ukończył wydział emalii i ceramiki w Conservatoire des Art. et Metiers w Paryżu. Tu naukę kontynuował do roku 1929. Studia ukończył z nagrodą i stypendium. Założył pod Paryżem zakład emalierski. Jego prace w emalii zyskały uznanie na wystawie sztuki dekoracyjnej w Barcelonie w roku 1929. W latach 1933 - 1934 odbywał podróże po Półwyspie Iberyjskim i po północnej Afryce. Plonem tych wędrówek były ekspozycje szkiców, ukazujące miasta hiszpańskie i marokańskie motywy. Prezentacje odbyły się w Paryżu i w Warszawie. Miał poza tym dużo innych wystaw indywidualnych.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 8 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |