Autoportret z muzą, szkic olejny, około 1914-1919
(1854 Radom - 1929 Kraków) |
olej, płótno dublowane |
41 x 68 cm |
sygnowany po lewej stronie u góry: J. Malczewski |
"(...) obraz jest jakby niedokończonym szkicem tajemniczej, pełnej symboliki kompozycji. Widzimy autoportret artysty w zbroi, czyli rycerza w zakonie sztuki, w towarzystwie dorodnej, młodej kobiety, której zamknięte oczy i malarska enigmatyczność kształtu przypominają bardziej zjawę, twór wyobraźni, może bliższy wyobrażeniu śmierci niż muzy." |
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 82 | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |