Studium portretowe
(1866 Warszawa - 1895 Warszawa) |
ołówek, papier |
wszystkie 14,5 x 9,5 cm w świetle passe-partout |
Cztery współoprawne rysunki: 1a. Mężczyzna odpoczywający na leżaku sygnowany po prawej stronie u dołu: PODKOWIŃSKI 2b. Studium dziewczęcej twarzy sygnowany po prawej stronie u dołu: Podk(...) 3c. Studium portretowe kobiety sygnowany po lewej stronie u dołu: PODKOWIŃSKI 4d. Studium portretowe mężczyzny sygnowany po prawej stronie u dołu: PODKOWIŃSKI |
Władysław Podkowiński studiował u W. Gersona i A. Kamińskiego w warszawskiej Klasie rysunkowej w latach 1880 – 1884. W 1885 roku wyjechał wraz z J. Pankiewiczem do Petersburga, aby tam przez rok kontynuować studia akademickie u B. Willewaldego. W 1889 roku również z Pankiewiczem wybrał się do Paryża. Następnie osiadł w Warszawie odbywając częste podróże po Polsce. Pracował jako ilustrator warszawskich czasopism. Zajmując się malarstwem podejmował się głównie malowaniem portretów, krajobrazów oraz scen rodzajowych. Pod koniec swojej twórczości sięgał po przedstawienia symboliczne. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 94 | 10000.00 PLN (3225,81USD, 2450,98EUR) | 13000.00 PLN (4193,55USD, 3186,27EUR) |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 130 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |