Władysław PODKOWIŃSKI ,Studium portretowe , ołówek, papier, wszystkie 14,5 x 9,5 cm w świetle passe-partout

Studium portretowe

(1866 Warszawa - 1895 Warszawa)

ołówek, papier
wszystkie 14,5 x 9,5 cm w świetle passe-partout

Cztery współoprawne rysunki:

1a. Mężczyzna odpoczywający na leżaku

sygnowany po prawej stronie u dołu: PODKOWIŃSKI

2b. Studium dziewczęcej twarzy

sygnowany po prawej stronie u dołu: Podk(...)

3c. Studium portretowe kobiety

sygnowany po lewej stronie u dołu: PODKOWIŃSKI

4d. Studium portretowe mężczyzny

Władysław Podkowiński studiował u W. Gersona i A. Kamińskiego w warszawskiej Klasie rysunkowej w latach 1880 – 1884. W 1885 roku wyjechał wraz z J. Pankiewiczem do Petersburga, aby tam przez rok kontynuować studia akademickie u B. Willewaldego. W 1889 roku również z Pankiewiczem wybrał się do Paryża. Następnie osiadł w Warszawie odbywając częste podróże po Polsce. Pracował jako ilustrator warszawskich czasopism. Zajmując się malarstwem podejmował się głównie malowaniem portretów, krajobrazów oraz scen rodzajowych. Pod koniec swojej twórczości sięgał po przedstawienia symboliczne.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0094
10000.00 PLN
(3225,81USD, 2450,98EUR)
13000.00 PLN
(4193,55USD, 3186,27EUR)
XVI Aukcja2001-03-26 00:00:00130
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)