Aleksander AUGUSTYNOWICZ

 (1865 Iskrzynia koło Krosna - 1944 Warszawa)

Aleksander Augustynowicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, między innymi u Matejki, a następnie w Monachium. W 1890 osiadł we Lwowie, następnie przeniósł się do Zakopanego, a od 1921 roku zamieszkał w Poznaniu. Był członkiem warszawskiego Klubu Akwarelistów Polskich, a także członkiem rzeczywistym Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W 1925 uzyskał najwyższe honorowe odznaczenie na wystawie Portret polski. Augustynowicz malował głównie akwarelą sceny rodzajowe, pejzaże, kwiaty. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Krakowie, w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w Muzeum Teatralnym w Warszawie, w Muzeum w Łańcucie oraz w muzeach Opola, Rzeszowa i Gorlic.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
53Portret młodego górala, 1914 - 1921 akwarela, papier68 x 48 cm w świetle passe-partout
8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
40Peonie, 1924 akwarela, karton78 x 105 cm
15000.00 PLN
(4687,50USD, 3529,41EUR)
16500.00 PLN
(5156,25USD, 3882,35EUR)
116Odpoczynek, 1890olej, płótno69.5 x 92,5 cm
35000.00 PLN
(10606,06USD, 7777,78EUR)
2000.00 PLN
(606,06USD, 444,44EUR)
28Kwiaty na stoliku olej, płótno55 x 65 cm
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)