W stadzie ogierów, 1981
(1920 Kraków - 2007 Gulczewo koło Wyszkowa) |
olej, płótno |
80 x 60 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: L. Maciąg / 1981 |
Ludwik Antoni Maciąg studiował malarstwo w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1946-1950. Od 1950 roku był asystentem T. Kulisiewicza, następnie był adiunktem, docentem, a od roku 1969 dziekanem Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach od 1964 do 1966 był przewodniczącym Sekcji Malarskiej Oddziału Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawiał malarstwo w technice olejnej, posługiwał się sprawnie gwaszem i akwarelą. Głównymi wątkami jego prac były konie, pejzaże i tematyka wojenna. Najbardziej znane cykle to: „Partyzanci”, „Krajobraz polski”, „Konie”. Uprawiał grafikę użytkową, ilustracje książkowe, projektowanie znaczków i etykiet oraz plakat. Odbył wiele podróży zagranicznych. Odwiedził Francję, W. Brytanię, Włochy, Jugosławię. Wiele wystawiał indywidualnie, między innymi: 1961 Kordegarda, 1962 New Metropole Arts Centre Folkeston w W. Brytanii. Liczne wystawy zbiorowe w kraju i zagranicą, między innymi: W. Brytania, Chiny, Indie, RFN, Australia, Meksyk, Włochy. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Muzeum Wojska Polskiego, w Bibliotece Narodowej. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 123 | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |