XIII Aukcja
1 | Leśna droga, około 1905 - 1910 | Hans DRESSLER | olej, tektura | 51 x 33 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Studium wspiętego konia, około 1890 | Pius WELOŃSKI | tusz, papier | 39 x 55 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Konny zwiad graniczny KOP-u, 1908 | Jerzy KOSSAK | olej, tektura | 49 x 69 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Wyjazd na polowanie, około 1930-1936 | Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ) | olej, płótno | 50 x 80 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Odwilż, 1907 | Michał Gorstkin WYWIÓRSKI | pastel, papier | 75 x 105 cm | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 16200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Postać kobiety z bluszczem-studium projektowe, 1891 | Pius WELOŃSKI | tusz, papier | 55 x 39 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Irysy w wazonie, około 1930 | Ludwik MISKY | olej, tektura | 69 x 50 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Pejzaż wiejski, około 1930 | Anna GRAMATYKA - OSTROWSKA | olej, tektura | 24 x 34 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Studium jesiennej roślinności, 1916 | Zygmunt ROZWADOWSKI | olej, tektura | 13 x 20 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Patrol huzarii, około 1950 | Antoni TRZESZCZKOWSKI | olej, tektura | 16 x 23 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Portret męski, 1925 | Leon WYCZÓŁKOWSKI | pastel, papier | 47 x 64 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Studium siwego konia, około 1950 | Antoni TRZESZCZKOWSKI | olej, płótno | 32 x 40 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Studium karego konia, około 1950 | Antoni TRZESZCZKOWSKI | olej, płótno | 32 x 40 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Piwonie w białym dzbanie, około 1930-1935(?) | Jerzy FEDKOWICZ | olej, płótno | 56 x 45 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Portret kobiety, 1904 | Kazimierz OLPIŃSKI | olej, deska | 61 x 49 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Zimą na polowaniu, około 1935 | Wiktor KORECKI | olej, tektura | 50 x 35 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Do pożaru, około 1880-1890 | Józef JAROSZYŃSKI | olej, płótno | 66 x 100 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Jagna, około 1920-1930 | Adam SETKOWICZ | olej, płótno naklejone na tekturę | 34,5 x 49,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Kozak w ucieczce przed ułanami, 1927 | Jerzy KOSSAK | olej, tektura | 29 x 39 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Żołnierz pojący konia przy studni, około 1930 | Jerzy KOSSAK | olej, płótno | 35 x 50 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Portret dziewczynki, 1942 | Bolesław SZAŃKOWSKI | olej, płyta | 54,5 x 45,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Portret chłopca, 1942 | Bolesław SZAŃKOWSKI | olej, płyta | 54,5 x 45,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
23 | Świątynia zaczarowana, 1902 | Bolesław BIEGAS (Biegalski) | brąz patynowany, wypukłorzeźba | 47 x 42 x 6 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Portret młodej kobiety, 1845 | Kazimierz MACK | olej, płótno | 77 x 61 m | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Pejzaż przemysłowy, około 1945 | Rafał MALCZEWSKI | akwarela, papier | 54 x 72 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Ogród Luksemburski w Paryżu, 1893 | Ludwik de LAVEAUX | olej, tektura | 11 x 9,5 cm | 8700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Park, 1939 | Wacław BIELAWSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 41 x 53 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Głuszec, 1934 | Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) | olej, płótno | 92,5 x 110 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Scena z "Pana Tadeusza", około 1895-1900 | Franciszek KOSTRZEWSKI | olej, płótno | 94 x 47 cm | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Potyczka, XVIII wiek | Malarz osiemnastowieczny | olej, płótno | 69 x 89 cm | 16500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | U przeprawy przez rzekę, około 1850 | Wilhelm MELCHIOR | olej, płótno | 30 x 39 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Z Doliny Kościeliskiej, około 1840 | Jan Nepomucen GŁOWACKI | olej, tektura | 14,5 x 17 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Pejzaż zimowy z Bystrej, około 1915 | Julian FAŁAT | olej, płótno | 50 x 69,5 cm | 32000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 42000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Kąpiel w morzu | Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI | olej, płótno | 51 x 72 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Z krakowskiej wsi, około 1930 | Wincenty WODZINOWSKI | olej, płyta | 50 x 70 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Klasztor Kapucynów w Amalfi nad Zatoką Salerno | Franciszek ZAJCHOWSKI | olej, deska | 15 x 23,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Pejzaż - motyw z Cannes, 1929 | Stefan DOMARADZKI | olej, papier naklejony na tekturę | 39 x 62 cm | 4800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Kwiatowe rabaty, około 1910-1920 | Ludwik STASIAK | olej, tektura | 50 x 70 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Martwa natura z kwiatami, 1947 | Zygmunt RADNICKI | akwarela, papier | 39 x 62 cm w świetle passe-partout | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Pierwiosnek | Oleksy (Aleksy, Aleksander) NOWAKIWSKI(NOWAKOWSKI, NOVAKIVS`KYJ) | olej, tektura | 40 x 25,5 cm | 9500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Pejzaż przybrzeżny, około 1915 | Florian PIEKARSKI | olej, płyta | 19 x 28 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Pejzaż miejski, około 1935 | Dawid (Dionizy) GREIFENBERG | olej, tektura | 37 x 29 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Sosny - motyw z Helu, 1921 | Józef KIDOŃ | olej, tektura | 24 x 17 cm | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Droga z Puław do Kazimierza - I, 1948 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, tektura | 21,5 x 26,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Wnętrze kościoła parafialnego p. w. Św. Pawła w Sandomierzu, 1912 | Jan TALAGA | olej, płótno | 96 x 79 cm | 10500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Powrót z procesji, około 1910 | Teodor AXENTOWICZ | olej, płótno | 45 x 33 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Pojenie bydła, około 1920 | Józef GRACZYŃSKI | olej, płótno | 50,5 x 97,5 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Domy nad morzem - motyw z Dubrownika, 1924 | Anna HARLAND – ZAJĄCZKOWSKA | olej, płótno naklejone na tekturę | 22,5 x 14 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Podwórze biednego domu - motyw ze Splitu, 1923 | Anna HARLAND – ZAJĄCZKOWSKA | olej, płótno naklejone na tekturę | 22,5 x 14 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Opłakiwanie - dwie siostry, 1930 | Wlastimil HOFMAN | olej, płyta | 30 x 65 cm | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Wisła, 1895 | Józef CHEŁMOŃSKI | olej, deska | 13 x 24 cm | 35000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 35000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Pejzaż - motyw z Krościenka, 1958 | Hanna RUDZKA-CYBISOWA | gwasz, papier | 33,5 x 48 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Kwiaty w wazonie | Czesław RZEPIŃSKI | olej, płótno | 46 x 38,5 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Powrót z jarmarku | Alfred WIERUSZ-KOWALSKI | olej, płótno | 40 x 65,5 cm | 140000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Widok wejścia do Kościoła Mariackiego w Gdańsku, 1921 | Bronisław Piotr KOPCZYŃSKI | akwarela, papier | 33 x 44 cm w świetle passe-partout | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Portret mężczyzny, 1947 | Wlastimil HOFMAN | olej, płyta | 28 x 25 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Port Gdyński, 1947 | Edmund SZYFTER | olej, tektura | 33,5 x 47 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Samarytanka przy studni, 1920 | Regina SZYRAJEW | olej, płótno | 72 x 56 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Modlitwa niewidomego, 1920 | Regina SZYRAJEW | olej, płótno | 72 x 56 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Akt kobiecy | Wojciech WEISS | olej, tektura | 61 x 47 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Kazimierz Dolny nad Wisłą, około 1935 | Menasze i Efraim SEIDENBEUTLOWIE | olej, płótno | 62 x 72 cm | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
62 | Widok rzymskich ruin, około 1925 | Władysław SZYNDLER | akwarela, papier | 36,5 x 26,5 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Polonia i Żołnierz Polski - scena alegoryczna, około 1920 | Wlastimil HOFMAN | olej, płótno | 252 x 205 cm | 80000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 90000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Polska szabla paradna "ormianka", początek XVIII wiwku | metal, drewno, skóra | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 46000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
65 | Para świeczników ściennych, na dwie świece, z baranimi głowami, koniec XVIII wieku | brąz odlewany i cyzelowany, złocenia ogniowe | wysokość 30 cm, szerokość 30 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
66 | Pejzaż z jeziorem, około 1930 | Roman KOCHANOWSKI | olej, płótno | 24,5 x 60,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
67 | Młyn, około 1930 | Wiktor KORECKI | olej, tektura | 35 x 50 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Droga przez pola, 1915 | Józef RAPACKI | olej, płótno | 100 x 118 cm | 80000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 84000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Peonie i cytryny | Wiktor FEDORSKI | olej, tektura | 59,5 x 61 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Czaple, około 1906-1908 | Józef CHEŁMOŃSKI | tusz, papier | 17,5 x 22,5 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 13800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Pejzaż zimowy z sarenkami, po roku 1910 | Julian FAŁAT | ole, dykta | 59,5 x 144 cm | 50000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Ulica Freta w Warszawie, 1963 | Włodzimierz ZAKRZEWSKI | olej, płótno | 46 x 62 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Studium starego Hucuła, około 1938 | Konstanty SZEWCZENKO | olej, tektura | 50 x 35 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
74 | Widok klasztornego ogrodu | Leon KOWALSKI | olej, tektura | 21 x 29,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
75 | Pejzaż z Porzecza, 1939 | Stefan DOMARADZKI | olej, papier naklejony na tekturę | 25 x 28,5 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
76 | Pejzaż nocny, około 1890-1894 | Ludwik de LAVEAUX | olej, tektura | 18 x 24 cm | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
77 | Fragment Riviery, około 1900-1904 | Bronisława RYCHTER-JANOWSKA | olej, tektura | 25 x 35 cm | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |