U przeprawy przez rzekę, około 1850
(1817 Nymphenburg - 1860 Műnchen) |
olej, płótno |
30 x 39 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: W. Melchior |
Wilhelm Melchior, syn malarza Georga Wilhelma (1780 – 1826) i brat malarza Josepha Wilhelma (1810 - 1883) uczył się malarstwa w akademii monachijskiej. W latach 1850 – 1851 przebywał w celu kontynuowania nauki w Londynie. Zajmował się malarstwem sztalugowym i litografią. Największe uznanie przyniosły mu przedstawienia animalistyczne. Podejmował tematy, w których mógł ukazać zwierzęta towarzyszące człowiekowi. Czynił to z wielkim pietyzmem i dbałością o szczegół, co upodabniało jego malarstwo do wcześniejszych scenek malarzy holenderskich. Jego dwie sceny polowań przechowywane są w zbiorach Nowej Pinakoteki w Monachium.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 31 | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |