Józef JAROSZYŃSKI ,Do pożaru, około 1880-1890 , olej, płótno, 66 x 100 cm

Do pożaru, około 1880-1890

(1835 - 1900 Monachium)

olej, płótno
66 x 100 cm
sygnowany u dołu: Jaroszyński

Józef Jaroszyński studiował malarstwo w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1880 roku wyjeżdżał często do Monachium, ponieważ otworzył tam własną pracownię. W ostatnich latach życia przeniósł się na stałe do Monachium. Od roku 1893 był członkiem monachijskiego Kunstvereinu. Dużo wędrował, między innymi po Pokuciu, po Podhalu i Tatrach poszukując motywów do swojej twórczości. Chętnie malował obrazy o tematyce huculskiej, ukraińskiej, góralskiej, przedstawiał konie, sceny z życia wsi. Zajmował się również litografią. Wystawiał dużo, między innymi w Krakowie, we Lwowie, w Warszawie oraz we Wiedniu i w Monachium. Jego obrazy znajdują się dzisiaj między innymi w muzeach Warszawy, Poznania, Petersburga i Lwowa.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIII Aukcja1999-11-22 00:00:0017
11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XVI Aukcja2001-03-26 00:00:00101
11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)