Samarytanka przy studni, 1920
(1883 - 1963) |
olej, płótno |
72 x 56 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: LEOPOLI(s)*) / MCMXX / R. SZYRAJEW PINX. |
*) łacińska nazwa Lwowa |
Regina Szyrajew była malarką lwowską. Malowała sceny o symbolicznej wymowie i treściach religijnych. Tworzyła pod wyraźnym wpływem krakowskiego środowiska malarzy młodopolskich. W jej obrazach pojawia się silny ładunek nastrojowości. Są one bardzo dekoracyjne poprzez dobór kolorów i pewną linearność w zaznaczaniu brył, w czym zbliża się artystka do malarskiej wizji Sichulskiego. W 1927 roku Szyrajew wzięła udział w wystawie z okazji dziesięciolecia Związku Artystek Polskich w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie. Również jej dzieła pojawiły się na wystawie tegoż Towarzystwa w 1936 roku.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 58 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |