Sosny - motyw z Helu, 1921
(1890 Rudnica na Śląsku Cieszyńskim - 1968 Katowice) |
olej, tektura |
24 x 17 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Kidoń / Hel 921 |
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej z wizerunkiem mężczyzny |
Józef Kidoń studiował malarstwo w Wolnej Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie pod kierunkiem Batowskiego i Kwiatowskiego. W 1919 roku był ochotnikiem w obronie Lwowa. W 1920 roku zamieszkał na Helu. W 1923 roku odbył podróż do Wenecji, Florencji, Rzymu i Neapolu. Od 1927 roku zamieszkał na stał w Katowicach. Do 1934 roku odbywał liczne podróże po Europie. Malował pejzaże, ale głównym tematem jego twórczości przez długi czas pozostawał portret kobiecy. Był założycielem Ogólnopolskiej Grupy Twórczej „Zachęta”. Był również długoletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 43 | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |