Kwiatowe rabaty, około 1910-1920
(1858 Bochnia - 1924 Kraków) |
olej, tektura |
50 x 70 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Ludwik Stasiak |
Ludwik Stasiak był malarzem, publicystą i krytykiem artystycznym. Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, a naukę malarstwa podjął w latach 1879-1886 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u J. Matejki. Następnie naukę kontynuował w Wiedniu i w Monachium u S. Liezen-Mayera. Po powrocie do kraju w 1902 roku zamieszkał w Bochni, po pewnym czasie przeniósł się do Krakowa. Malował głównie sceny rodzajowe, pejzaże, martwe natury i kwiaty. Najczęściej wystawiał swoje prace w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 38 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |