Port Gdyński, 1947
(1907 Ostrzeszów - 1993 Poznań) |
olej, tektura |
33,5 x 47 cm |
sygnowany polewej stronie u dołu: Ed. Szyfter, Gdynia 1947 |
Edmund Szyfter studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, a następnie w latach 1945 – 1946 naukę kontynuował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmował się malarstwem i rzeźbą, uprawiał również grafikę. Swe zainteresowania malarskie skupił na martwej naturze, na pejzażach miejskich, motywach góralskich i marynistycznych, a także na batalistyce. Zamiłowanie do morza datuje się w jego twórczości od czasów przedwojennych wakacji spędzanych nad Bałtykiem. Podobnie miłość do gór zaczęła się od czasu wojny, kiedy artysta zamieszkał w Krakowie i bywał często w górach. Wystawiał bardzo dużo. Brał udział w licznych wystawach, głównie Związku Polskich Artystów Plastyków w Poznaniu, w Łodzi i w innych miastach.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 57 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |