Józef JAROSZYŃSKI

 (1835 - 1900 Monachium)

Józef Jaroszyński studiował malarstwo w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1880 roku wyjeżdżał często do Monachium, ponieważ otworzył tam własną pracownię. W ostatnich latach życia przeniósł się na stałe do Monachium. Od roku 1893 był członkiem monachijskiego Kunstvereinu. Dużo wędrował, między innymi po Pokuciu, po Podhalu i Tatrach poszukując motywów do swojej twórczości. Chętnie malował obrazy o tematyce huculskiej, ukraińskiej, góralskiej, przedstawiał konie, sceny z życia wsi. Zajmował się również litografią. Wystawiał dużo, między innymi w Krakowie, we Lwowie, w Warszawie oraz we Wiedniu i w Monachium. Jego obrazy znajdują się dzisiaj między innymi w muzeach Warszawy, Poznania, Petersburga i Lwowa.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
17Do pożaru, około 1880-1890 olej, płótno66 x 100 cm
11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)