Konny zwiad graniczny KOP-u, 1908
(1886 Kraków - 1955 Kraków) |
olej, tektura |
49 x 69 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Jerzy Kossak / 1938 na odwrocie nalepiona kartka z wypisaną dedykacją: Kochanemu Koledze / Posłowi Stanisławowi Kowalczykowi* / w dniu Jego Imienin z najlepszymi życzeniami, obraz ten składają / koledzy z "Garbarza" / Kraków, dnia 8. Maja 1948. oraz dwie okrągłe pieczęcie z Kossakówki |
*) Stanisław Kowalczyk, ur.1910 w Sosnowcu, członek PPS i PZPR, działacz związkowy, I sekretarz KW PZPR w Krakowie w latach 1948-1949; 1945 - 1955 - poseł do KRN, na Sejm Ustawodawczy i Sejm PRL I kadencji; w 1955 zrzekł się mandatu poselskiego. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 3 | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |