XII Aukcja
1 | Pejzaż spod Trzebienia*, 1920 | Jan OLSZEWSKI | olej, tektura | 24 x 35 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Topola, około 1885 | Jan STANISŁAWSKI | akwarela, papier | 18,5 x 11 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Kwiaty w wazonie, przed 1939 | Teodor GROTT | akwarela, papier | 49 x 34 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Widok kościoła i klasztoru bernardyńskiego na Czerniakowie, 1933 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, tektura | 24,7 x 32 cm | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Widok dziedzińca wawelskiego, przed 1920 | Stanisław FABIJAŃSKI | akwarela, papier | 69 x 49,5 cm | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Szkic pejzażowy, około 1930 | Włodzimierz NAŁĘCZ | olej, tektura | 22 x 30 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Pejzaż, 1899 | Karol HEIMROTH | olej, płótno | 25 x 60 cm | 1600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Widok na Mnicha od strony Morskiego Oka, przed 1939 | Maciej NEHRING | akwarela, papier | 78 x 63 cm | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Portret kobiety, około 1910 - 1920 | Pius WELOŃSKI | akwarela, papier | 43 x 32 cm w świetle passe-partout | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Pejzaż nadbużański z okolic Nepli o zachodzie słońca, około 1910-1915 | Kazimierz STABROWSKI | pastel, papier | 50 x 63 cm | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Martwa natura, 1914 | Ignacy PINKAS | olej, tektura | 40 x 33,5 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Martwa natura z kwiatami, około 1950 | Konstanty MACKIEWICZ | akwarela, papier | 63,5 x 46,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Wizerunek Stefana Batorego | Zofia STRYJEŃSKA | gwasz, papier | 24 x 18 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Pierrot, około 1930 | Konstanty MACKIEWICZ | olej, płótno | 65 x 64 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Pejzaż z cyprysami, około 1910-1920 | Iwan TRUSZ | olej, tektura | 16 x 20,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Pejzaż nadmorski, około 1910-1920 | Iwan TRUSZ | olej, tektura | 37,5 x 27 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Portret mężczyzny w kapeluszu, około 1950 | Wlastimil HOFMAN | olej, dykta | 11,5 x 11 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 11500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Pejzaż | Wojciech WEISS | olej, tektura | 21,5 x 32 cm | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Portret mężczyzny, 1931 | Sylweriusz SASKI | olej, płótno | 90,5 x 66 cm | 4200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Wierzchowiec ze stajennym, 1881 | Juliusz KOSSAK | akwarela, papier | 45 x 52 cm | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 19000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Pejzaż górski, około 1903 | Jan STANISŁAWSKI | olej, tektura | 19,2 x 25,2 cm | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Pożar Rzymu za Nerona, około 1910-1920 | Pius WELOŃSKI | akwarela, papier | 29,3 x 48 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
23 | Portret kobiety, 1903 | Mieczysław REYZNER | olej, płótno | 54,5 x 40,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy, około 1923-1927 | Jerzy KOSSAK | olej, płótno | 107 x 156 cm | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 35000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Bukiet kwiatów w wazonie | ANERI - Irena WEISSOWA | olej, tektura | 62 x 46,5 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | W parku, 1912 | Pius WELOŃSKI | akwarela, papier | 33 x 26,5 cm w świetle passe-partout | 2700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Pejzaż, 1921 | Pius WELOŃSKI | akwarela, papier | 20 x 36 w świetle passe-partout | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Peonie, 1924 | Aleksander AUGUSTYNOWICZ | akwarela, karton | 78 x 105 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Portret panicza na koniu, 1931 | Wojciech KOSSAK | olej, płótno | 68 x 83 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Pejzaż z chatami, 1916(?) | Roman BRATKOWSKI | olej, płótno | 100 x 77 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Portret młodej kobiety, 1926 | Teodor GROTT | akwarela, papier | 69 x 55,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Sanna, około 1930-1936 | Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ) | olej, płótno | 48 x 80 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Widok na Kanonie w Warszawie, 1958-1962 | Władysław CHMIELIŃSKI (STACHOWICZ) | olej, płótno | 61 x 80 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Martwa natura ze skrzypcami, około 1925-1930 | Zbigniew PRONASZKO | olej, dykta | 87 x 61 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Starzec i Anioł, około 1920-1930 | Wlastimil HOFMAN | olej, dykta | 35,5 x 50 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Stolik z kwiatami, 1919 | Alfons KARPIŃSKI | olej, tektura | 55 x 40 cm | 12500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Kwiaty przed domem, około 1905 | Julian FAŁAT | olej, płótno | 46 x 95 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Kwiaty w wazonie | Maria GIŻBERT-STUDNICKA | olej, tektura | 46 x 32 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Przed dworkiem - na powitanie, około 1930 | Bronisława RYCHTER-JANOWSKA | olej, tektura | 16,5 x 23,5 cm | 3900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Widok na staw przed dworkiem, 1939 | Bronisława RYCHTER-JANOWSKA | olej, tektura | 17,5 x 25 cm | 3100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Modląca się dziewczyna huculska, około 1925-1930 | Teodor AXENTOWICZ | olej, tektura | 40 x 35 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Portret kobiety, około 1890 | Stanisław RADZIEJOWSKI | akwarela, papier | 29,4 x 22,5 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Trzy kobiety w ogrodzie, około 1905-1910 | Stanisław RADZIEJOWSKI | olej, płótno | 16,5 x 22 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Pejzaż ze sztafażem, 1874 | August Levin von WILLE | olej, płótno | 64 x 79 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Głowa młodej kobiety, 1916-1922 | Eugeniusz ZAK | kredki, sangwina, papier | 32,7 x 23,8 cm w świetle passe-partout | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 24000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Maki, 1934 | Kazimierz POCHWALSKI | olej, dykta | 33,5 x 47 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 19000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Portret młodego górala, 1914 - 1921 | Aleksander AUGUSTYNOWICZ | akwarela, papier | 68 x 48 cm w świetle passe-partout | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Pies - epizod z polowania, około 1900 | Julian FAŁAT | olej, płótno | 90 x 141 cm | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 230000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Zima we wsi, około 1930 | Stanisław KAMOCKI | olej, dykta | 48,5 x 67,5 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Dzieci idące na grzyby, około 1929 | Tadeusz MAKOWSKI | olej, tektura | 16,5 x 23,5 cm | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 95000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Ogród | Józef MEHOFFER | akwarela, papier | 29 x 21,5 cm w świetle passe-partout | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Pejzaż zimowy, około 1910 | Julian FAŁAT | akwarela, papier | 16 x35,5 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Port w Gdyni, 1948 | Edmund SZYFTER | olej, tektura | 50 x 68 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Przekupki, około 1930 | Erno ERB | ole, tektura | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
55 | Ogród jesienią, 1935 | Stanisław RADZIEJOWSKI | olej, płótno | 69,5 x 84 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Scena z polowania, 1894 | Mikołaj KARAZIN | gwasz, papier | 35,5 x 36 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Martwa natura z pomidorami i żółtymi daliami, 1933 | Kazimierz SICHULSKI | olej, tektura | 72 x 107,5 cm | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 48000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Pejzaż z brzozami, około 1920 | Józef RAPACKI | olej, tektura | 54 x 38 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Podsłuchana rozmowa, około 1930 | Wincenty WODZINOWSKI | olej, tektura | 70 x 98 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Widok Rynku Głównego w Krakowie z kosciołem pod wezwaniem Św. Wojciecha, 1918 | Stanisław FABIJAŃSKI | akwarela, papier | 49 x 33 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Huculska procesja w Święto Jordanu, około 1905-1910 | Teodor AXENTOWICZ | olej, tektura | 40 x 50 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 26000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
62 | Widok lasu nocą | Roman KOCHANOWSKI | olej, tektura | 20,5 x 15 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Ostatni promień - motyw z Podola, 1904 | Michał Gorstkin WYWIÓRSKI | olej, tektura | 35 x 87,5 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Park, 1935 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, tektura | 24,5 x 33 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Drzewa, około 1900 | Ludomir Ludwik BENEDYKTOWICZ | olej, płótno | 21,5 x 26,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Pejzaż ze starymi drzewami, około 1925-1930 | Władysław ROGUSKI | olej, płótno | 31 x 41 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
67 | Łodzie w przystani, około 1920 | Jan RUBCZAK | olej, tektura | 31 x 41 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Ułan na koniu, około 1930 | Eugeniusz GEPPERT | akwarela, papier | 65 x 78 cm w świetle passe-partout | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Martwa natura z bananami | Henryk BERLEWI | olej, płyta | 61 x 51 cm | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Pejzaż z kapliczką, 1928 | Stanisław GAŁEK | olej, płótno | 28 x 17 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Portret mężczyzny, 1928 | Józef CHMIELIŃSKI | olej, płótno | 54 x 42 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Wnętrze domu, 1934 | Erich FUCHS | pastel, papier | 23 x 28 cm | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Widok na kościół z czerwonym dachem | Józef JAROSZ | olej, płótno | 90 x 70 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
74 | Pałac na wodzie w Łazienkach, 1931 | Alfred Józef SIPIŃSKI | olej, płótno | 23,5 x 34 cm | 1100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
75 | Teatr na wyspie w Łazienkach,1931 | Alfred Józef SIPIŃSKI | olej, tektura | 35,5 x 29,5 cm | 1100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
76 | Dziewczyna z przymkniętymi oczyma, przed 1939 | Wacław BOROWSKI | pastel, papier | 44,5 x 50 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
77 | Ostatni Czwartak, 1901 | Wojciech KOSSAK | akwarela, papier | 38 x 32 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |