Stanisław RADZIEJOWSKI,Trzy kobiety w ogrodzie, około 1905-1910 , olej, płótno, 16,5 x 22 cm

Trzy kobiety w ogrodzie, około 1905-1910

(1863 Zegartowice - 1950 Kraków)

olej, płótno
16,5 x 22 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: St. Radziejowski

Stanisław Radziejowski malarstwo studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1874 – 1875 i 1880 – 1885. W tym czasie podjął również studia w monachijskiej akademii, gdzie za swój szkic Ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu otrzymał I nagrodę w roku 1886. W latach 1888 – 1891 podjął ponownie studia w krakowskiej szkole, tutaj za Powrót z pola otrzymał złoty medal w 1890 roku. Na przestrzeni lat 1895 – 1902 zamieszkał w Monachium, stał się członkiem Műnchener Kunstverein. Od 1904 roku zamieszkał w majątku Trzebienice pod Miechowem, przerywając tam pobyt częstymi wyjazdami do Krakowa. Malował dużo, zwłaszcza ceniono w jego twórczości sceny rodzajowe, alegoryczno-symboliczne, portrey, a zwłaszcza pejzaże. Uczestniczył w tworzeniu panoram Tatrzańskiej (1895/1896) i Częstochowskiej (1896). Wystawiał swoje prace w Warszawie w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych (1886 – 1910, 1925, 1930, 1936) oraz w Krakowie w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych (1886 –1917, 1923, 1924, 1925), a także we Lwowie, Poznaniu, Monachium, w Berlinie, Pradze, w Wiedniu. W 1935 roku miał własną wystawę w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk, z tej właśnie wystawy pochodzi prezentowany obraz. Dzieła artysty znajdują się dzisiaj między innymi w Muzeach Narodowych Krakowa i Warszawy.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XII Aukcja1999-04-19 00:00:0043
1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)