Port w Gdyni, 1948
(1907 Ostrzeszów - 1993 Poznań) |
olej, tektura |
50 x 68 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Ed. Szyfter Gdynia 1948 r. na odwrocie nalepki wystawowe: SALON SZTUK PLASTYCZNYCH Z.P.A.P. / Okręgu Poznańskiego Aleje Marcinkowskiego 28 / Liczba: 25 Data:21.IX.48 / Autor: Szyfer Edmund / Tytuł dzieła: Port w Gdyni II / Rodzaj eksponatu: olej / Cena..; CENTRALNE Biuro Wystaw Artystycznych / Oddział w Poznaniu Aleje Marcinkowskiego 28 / Data9.IX.52 / Nazwisko i imię Szyfter Edmund / Adres Poznańska 41 / Technika ol. / Tytuł Port w Gdyni / Wymiar / Nr legitym Z.P.A.P.; Biuro Wystaw Artystycznych / 61-772 Poznan „Arsenał” / Stary Rynek Tel.595-01/ Lp..Okrąg.. / Autor Edmund Szyfter / Tytuł dzieła Port w Gdyni / Technika ol. Format 50 x 68 / Cena: 15 000,- Uwagi../ Data.. |
Edmund Szyfter studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, a następnie w latach 1945 – 1946 naukę kontynuował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmował się malarstwem i rzeźbą, uprawiał również grafikę. Swe zainteresowania malarskie skupił na martwej naturze, na pejzażach miejskich, motywach góralskich i marynistycznych, a także na batalistyce. Zamiłowanie do morza datuje się w jego twórczości od czasów przedwojennych wakacji spędzanych nad Bałtykiem. Podobnie miłość do gór zaczęła się od czasu wojny, kiedy artysta zamieszkał w Krakowie i bywał często w górach. Wystawiał bardzo dużo. Brał udział w licznych wystawach, głównie Związku Polskich Artystów Plastyków w Poznaniu, w Łodzi i w innych miastach.
Cena uzyskana Hammer price |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 53 | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |