August Levin von WILLE ,Pejzaż ze sztafażem, 1874 , olej, płótno, 64 x 79 cm

Pejzaż ze sztafażem, 1874

(1829 Kassel - 1887 Düsseldorf)

olej, płótno
64 x 79 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: A von Wille 1874

August von Wille naukę malarstwa rozpoczął w akademii w Kassel. Po czterech latach nauki przeniósł się w roku 1847 do akademii w Düsseldorfie i tu uczył się do roku 1853. W latach 1859 – 1963 mieszkał i działał w Weimarze. Potem zamieszkał w Düsseldorfie. Malował głównie pejzaże z romantycznymi motywami architektonicznymi, najczęściej były to malownicze okolice wzdłuż Renu i Mozeli. Chętnie przedstawiał ruiny starych klasztorów i zamków, widoki uzupełniał średniowiecznym sztafażem. Śmiało podchodził do zagadnienia światła, starając się często nim budować tajemniczy nastrój, stąd też wiele pejzaży ukazywał w świetle księżyca. Jego obrazy znajdują się między innymi w Rheinisches Landesmuseum w Bonn, w Kunstmuseum w Düsseldorfie oraz w Neue Galerie (Staatliche und Städtische Kunstsammlungen) w Kassel.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XII Aukcja1999-04-19 00:00:0044
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)