Alfred Józef SIPIŃSKI ,Pałac na wodzie w Łazienkach, 1931 , olej, płótno, 23,5 x 34 cm

Pałac na wodzie w Łazienkach, 1931

(działał w Warszawie w latach 1926 – 1935)

olej, płótno
23,5 x 34 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: Alf. J. Sipiński 1931 / Warszawa

Obraz sprzedawany na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Obraz przekazany przez D.A. Altius

Alfred J.Sipiński był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Stowarzyszenia Artystów Malarzy „PROARTE”. Specjalizował się w malarstwie portretowym oraz pejzażowym. W obrębie pejzażu szczególnie interesowały go widoki polskich gór, pejzaże morskie i motywy architektury warszawskiej. Działał w Warszawie, przy ul.Marszałkowskiej miał swoją pracownię malarską. W 1933 roku urządził w niej wystawę własnych prac. Wystawiał w Zachęcie w latach 1926 –1935. Niejednokrotnie był nagradzany za soje prace, między innymi w roku 1926 za Wejście do Łazienek.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XII Aukcja1999-04-19 00:00:0074
1100.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)