XV Aukcja
1 | Hôtel Lambertt w Paryżu, przed 1905* | Józef PANKIEWICZ | akwaforta, papier | akwaforta; 12 x 15,8 cm; papier 25 x 31,6 cm | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Studium portretowe Kozaka, 1914 | Leonard WINTEROWSKI | akwarela, papier | 20 x 26,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Dama i rycerz, około 1920 | Stefan Juliusz NORBLIN de la GOURDIN | akwarela, gwasz, tusz, papier | 32,5 27,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Kaczeńce, 1948 | Alfons KARPIŃSKI | olej, tektura | 50 x 70 cm | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Pejzaż miejski, około 1960 | NIKIFOR (Epifan DROWNIAK) | akwarela, papier | 15 x 20,5 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Słoneczniki, 1938 | Stanisław PACIOREK | olej, tektura | 32 x 50 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Pejzaż z łodziami | Roman KOCHANOWSKI | olej, deska | 17 x 25,7 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | "W drodze do Emaus" - autoportret, około 1925 | Józef RAPACKI | kredka, węgiel, papier | 95,5 x 67 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Martwa natura z rybami, około 1950 | Emil KRCHA | akwarela, papier | 31 x 41,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Widok na Kopiec Kościuszki w Krakowie | Henryk KUNZEK | akwarela, papier | 25 x 34 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Scena rodzajowa "W drodze", około 1960 | Maja BEREZOWSKA | akwarela, tusz, papier | 27 x 30 cm w świetle passe-partout | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Tulipany w wazonie, około 1960 | Maja BEREZOWSKA | akwarela, papier | 35,5 x 48 cm w świetle passe-partout | 2700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Wieczór na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, około 1930 | Ignacy ZYGMUNTOWICZ (WASILEWSKI) | olej, płótno | 35,5 x 55 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Portret sferyczny, około 1925 | Bolesław BIEGAS (Biegalski) | olej, tektura | 70 x 59 cm | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Leśna droga | Zygmunt BADOWSKI | olej, płyta | 48 x 34,5 cm | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Widok na elewację ogrodową Belwederu, 1936 | Jerzy HEWELKE | olej, tektura | 38 x 45,5 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Pejzaż jesienny | Jan LEWICKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 41 x 52 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Widok Krakowa, 1920 | Szymon MŰLLER | akwarela, papier | 29 x 20 cm w świetle passe-partou | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Portret kobiety z maską starego człowieka w tle, około 1910 | Teodor AXENTOWICZ | pastel, papier | 61,5 x 46 cm w świetle passe-partout | 22000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 23000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Scena rodzajowa, około 1700-1750 | Malarz flamandzki | olej, płótno | 61 x 76 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Portret mężczyzny w peruce, około 1750 | Malarz osiemnastowieczny | pastel, pergamin napięty na ośmiobocznym blejtramie | 29 x 23 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Łodzie rybackie nad morzem, 1936 | Stefan PIENIĄŻEK | olej, dykta | 34 x 56 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
23 | Morze, 1954 | Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) | olej, płyta | 48 x 54,5 cm | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Martwa natura z nożem, jabłkami i warzywami, około 1920-1930 | Nathan GRUNSWEIGH | olej, płótno | 55,5 x 66,2 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 18900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Wiosna-portret wiejskiej dziewczyny | Piotr STACHIEWICZ | pastel, papier | 48 x 63 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Róże w wazonie, 1941 | Henryk POLICHT | olej, tektura | 50 x 37,5 cm | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Łodzie przy brzegu | Henryk UZIEMBŁO | olej, tektura | 42,5 x 49,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Na plaży, 1946 | Jan CYBIS | olej, płótno | 46 x 52 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Wnętrze kościoła mariackiego w Krakowie - widok od strony prezbiterium, ok. 1900-1910 | Stanisław FABIJAŃSKI | olej, tektura | 38 x 33,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Widok drewnianego kościoła w Tokarni | Stanisław ŻURAWSKI | olej, płótno | 51 x 40,5 cm | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Wiejskie zabudowania, około 1920 | Aleksander MANN | olej, tektura | 27,5 x 34,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Widok na tyły domów | Wiktor DETKE | olej, dykta | 40 x 53,5 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Pejzaż wiejski z krowami, około 1939 | Maurycy (Maurice) MĘDRZYCKI (MENDJIZKI) | olej, płótno | 50 x 61 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Pejzaż, 1936 | Symche Binem (Simon) TRACHTER | olej, tektura | 61 x 69 cm | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Zima w góralskiej wsi | Mieszko (Mieczysław) JABŁOŃSKI | olej, płótno | 45 x 59,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Pejzaż zimowy, około 1935 | Wiktor KORECKI | olej, tektura | 35 x 48 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Pejzaż z widokiem na las, 1892-1893 | Ludwik de LAVEAUX | pastel, papier | 21 x 31,5 cm; w świetle passe-partout 17,5 x 29 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Autoportret - malarz jako oracz, około 1930 | Jan Erazm KOTOWSKI | olej, płótno | 57 x 99 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Malarz z paletą, 1888-1889 lub 1890-1892 | Ludwik de LAVEAUX | ołówek, papier | 15 x 9,8 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Koń w zaprzęgu | Jan Erazm KOTOWSKI | kredka, papier | 18,5 x 28 cm w świetle passe-partout | 700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Widok miasteczka | Michał Wiktor CZEPITA | olej, płótno naklejone na tekturę | 28 x 21,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Nad brzegiem Wisły, 1942 | Jan KARMAŃSKI | olej, płotno | 39,5 x 50 cms | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | "Ona" - portret aktorki, około 1920 | Tadeusz WAŚKOWSKI | kredka, papier | 43 x 41 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Głowa mężczyzny w kapturze, około 1920 | Tadeusz WAŚKOWSKI | tusz lawowany, papier | 31 x 25 cm w świetle passe-partout | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Erwin Axer gra w karty z Fafikiem w brzuchu wieloryba, 1972 | Eryk LIPIŃSKI | tusz, akwarela, papier | 29,5 x 41 cm w świetle passe-partout | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Rodzina czytająca list | Tadeusz KULISIEWICZ | tusz, papier | 19,5 x 16 cm w świetle passe-partout | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Portret chłopca czytającego książkę, około 1920-1930 | Zygmunt LANDAU | olej, płótno | 66 x 50,7 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Pejzaż, około 1900 | Pius WELOŃSKI | akwarela, gwasz, papier | 26 x 35 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Pejzaż o zachodzie słońca, około 1900 | Pius WELOŃSKI | akwarela, papier | 13,8 x 30,2 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Karykatury osobistości życia artystycznego i politycznego, 1915-1917 | Kazimierz SICHULSKI | wszystkie: akwarele, tusz, papier | wszystkie:23 x 30,5 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Pejzaż, około 1950 | Zbigniew PRONASZKO | olej, płótno | 70 x 80 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Pejzaż tatrzański, 1917-1939 | Rafał MALCZEWSKI | akwarela, papier | 65,5 x 100 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Oddział jazdy polskiej w stepie, około 1890 | Ludwik GĘDŁEK | olej, płótno naklejone na płytę | 68 x 120 cm | 100000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 110000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Zamek Freudensberg w północnym Tyrolu*, 1871 | Pieter Francis PETERS | olej, płótno | 99 x 157 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Zwiastowanie, około 1700 | Malarz północnowłoski | olej, płótno zdublowane | 46,5 x 39 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Talerz z żółtym lwem, około 1738 | MIŚNIA | porcelana malowana naszkliwnie | średnica 30,2 cm, wys. 5,3 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Zdjęcie z krzyża, około, 1600 | Malarz południowoniemiecki | tempera, deska | 105 x 120 cm | 50000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Pejzaż z podkarpacia | Jan Kazimierz KUŚMIDROWICZ | olej, płótno | 31,9 x 42 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Pejzaż ze starym młynem, około 1930 | Wiktor KORECKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 66 x 88,5 cm | 12500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Para portretów małżonków Mierderzyńskich, 1848 | Władysław LIPSKI | olej, płótno | 78 x 64 cm | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Dzbanek - kafetiera, Berlin, około 1750 | srebro, repusowana dekoracja, ucho hebanowe | wysokość 18 cm, średnica stopy 7 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
62 | Martwa natura z dzbankiem, około 1940-1950 | Zbigniew PRONASZKO | olej, płótno | 43 x 61,5 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Portret kobiety w stroju regionalnym, 1926 | Józef Mikołaj POCHWALSKI | olej, tektura | 48 x 34 cm | 1600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Widok przedmieścia, około 1920-1925 | Nathan GRUNSWEIGH | olej, płótno naklejone na tekturę | 30,5 x 37,5 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Martwa natura z cukiernicą, około 1950 | Władysław LAM | olej, płótno naklejone na tekturę | 35 x 48 cm | 13500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 13500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Wiejska zagroda zimą, 1945 | Emil KRCHA | akwarela, papier | 18,5 x 24,8 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
67 | Nokturn | Aleksander GIERYMSKI | olej, deska | 15,8 x 13,8 cm | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Przy straganie | Włodzimierz TETMAJER | olej, płótno | 34,5 x 26,5 cm | 19000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Zaułek, 1967 | Barbara KACZMAROWSKA-HAMILTON | olej, płótno | 102 x 80 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Martwa natura z zegarem, około 1965 | Barbara KACZMAROWSKA-HAMILTON | olej, płótno | 60 x 69,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Portret młodej kobiety, 1813 | Heinrich Anton DÄHLING | tempera, kość słoniowa | owal 6 x 8 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Portret mężczyzny, II połowa XVIII wieku | olej, płótno | 66 x 48 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
73 | Zimowy pejzaż tatrzański, 1924 | Adam MALICKI | olej, tektura | 70 x 98 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
74 | Nocny zwiad, 1954 | Jerzy POTRZEBOWSKI | olej, płótno | 70 x 90 cm | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
75 | Szabla lekkiej jazdy z początku XIX wieku | Francuska Wytwórnia srebra. Znak Minerwy | stal, drewno | głownia dł. 76 cm, dł. całkowita szabli 90 cm | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
76 | Pistolet z zamkiem kapiszonowym, Liège, około 1840-1850 | stal, drewno | dł. całkowita 42,5 cm; dł. lufy: 27,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
77 | Strzelba myśliwska, dubeltówka, St-Etienne, około 1840-1850 | metal, drewno | dł. całkowita: 116 cm; dł. luf: 75, 5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
78 | Strzelba myśliwska dubeltówka, Paryż, około 1840-1850 | BLANCHARD BREVETE | metal, drewno | dł. całkowita : 110 cm, dł. luf: 70, 5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
79 | Rabata przed domem, około 1905 | Julian FAŁAT | olej, płótno | 46 x 95 cm | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 46000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
80 | Przed bronowickim dworkiem | Włodzimierz TETMAJER | olej, płótno | 41,5 x 45,5 cm | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
81 | Pejzaż zimowy ze smerkami | Stefan FILIPKIEWICZ | olej, płótno | 69 x 56 cm | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |