Rafał MALCZEWSKI

 (1892 Kraków - 1965 Montreal)

Rafał Malczewski był w zakresie malarstwa samoukiem, zyskując podstawy wiedzy i umiejętności u swojego ojca, Jacka Malczewskiego. We Wiedniu studiował natomiast filozofię, architekturę i agronomię. W latach 1917 - 1939 mieszkał w Zakopanem. Po wybuchu wojny wydostał się z Polski do Francji. Stamtąd wyjechał do Portugalii, następnie do Brazylii i do Stanów Zjednoczonych. W 1942 roku osiadł w Kanadzie. Malował olejno i akwarelą. Zajmował się przede wszystkim pejzażem. Stworzył w malarstwie własny styl. Jego malarska wizja oparta była na uproszczonej kompozycji brył, na wyrazistych kontrastach i charakterystycznej kolorystyce. Twórczość Rafała Malczewskiego cieszyła się dużym uznaniem, wiele wystawiał, zarówno w kraju, jak i za granicą.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 9 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
61Zima w górach olej, płótno89 x 59,3 cm
85000.00 PLN
(20481,93USD, 21250,00EUR)
120000.00 PLN
(28915,66USD, 30000,00EUR)
37Pejzaż górski akwarela, papier26,5 x 42,5 cm
2000.00 PLN
(625,00USD, 470,59EUR)
2200.00 PLN
(687,50USD, 517,65EUR)
97Gorzelnia akwarela, papier29 x 39,5 cm w świetle passe-partout
2500.00 PLN
(806,45USD, 612,75EUR)
2800.00 PLN
(903,23USD, 686,27EUR)
25Pejzaż przemysłowy, około 1945 akwarela, papier54 x 72 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
42Kanadyjska zagroda, 1944 akwarela, papier25 x 35 cm
3200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
41Stacja końcowa w New Carlisle, 1944 akwarela, papier25 x 35 cm
3200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
52Pejzaż tatrzański, 1917-1939 akwarela, papier65,5 x 100 cm
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3Pejzaż tatrzański, 1943 akwarela, papier65,5 x 100 cm
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
76Pejzaż z wysoką górą - ostańcem akwarela, papier24 x 35 cm
1900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)