Jerzy HEWELKE ,Widok na elewację ogrodową Belwederu, 1936 , olej, tektura, 38 x 45,5 cm

Widok na elewację ogrodową Belwederu, 1936

(1889 Orenburg - 1954 Warszawa)

olej, tektura
38 x 45,5 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: J.Hewelke / Belweder 1936

Jerzy Zygmunt Hewelke początkowo kształcił się na wydziale architektury politechniki w Rydze. W latach 1910 - 1911 uczył się malarstwa w Kijowie w pracowni S. Żukowskiego, a od 1911 roku studiował w warszawskiej Szkole Sztuk P... u I. Pieńkowskiego. W czasie I wojny światowej był w służbie rosyjskiej, a po wojnie w wojsku polskim, aż do 1921 roku. Był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, wystawiał tutaj w latach 1921 - 1936. Jego dorobek artystyczny w dużej części spłonął w Warszawie podczas II wojny światowej. Po okupacji, do roku 1948 mieszkał w Krakowie. Wystawiał z członkami Związku Polskich Artystów Plastyków. Malował portrety i pejzaże, często z elementami architektonicznymi. W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się trzy jego oleje: Pałac z kopułą, Kościółek wiejski, Łazienki zimą.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XV Aukcja2000-09-19 00:00:0016
2800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)