Widok drewnianego kościoła w Tokarni
(1889 Kowno - 1976 Kraków) |
olej, płótno |
51 x 40,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: St. Żurawski |
Stanisław Żurawski studiował malarstwo u J. Mehoffera i W. Weissa, w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1907 - 1913. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków "Jegnoróg". W latach 1925 - 1932 wystawiał z artystami z "Jednoroga". Głównie malował akty kobiece, pejzaże, martwe natury, czasami kompozycje figuralne i widoki architektoniczne.
Cena uzyskana Hammer price |
XV Aukcja | 2000-09-19 00:00:00 | 30 | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |