Portret mężczyzny, II połowa XVIII wieku
olej, płótno |
66 x 48 cm |
malarz lwowski; nie sygnowany |
Obraz pochodzi ze zbiorów poety Wincentego Pola (1807-1872). Jest interesującym przykładem malarstwa prowincjonalnego. Twórcę tego portretu wyróżniała wielka wnikliwość obserwacji modela. Istnieje prawdopodobieństwo, że portretowany, ubrany w pikowany kaftan i czerwoną czapkę, jest przedstawicielem Ormian lwowskich. |
Cena uzyskana Hammer price |
XV Aukcja | 2000-09-19 00:00:00 | 72 | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |