Józef Mikołaj POCHWALSKI ,Portret kobiety w stroju regionalnym, 1926 , olej, tektura, 48 x 34 cm

Portret kobiety w stroju regionalnym, 1926

(1888 Kraków - 1963 Kraków)

olej, tektura
48 x 34 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: Józef VIII 1926 / Pochwalski
na odwrocie pieczęcie: SPRZEDAŻ PROCHU / I PATRNONÓW BEZDYMNYCH / PIELECKI / Lwów / Kupuje i sprzedaje / broń używaną / STRZELBY REWOLWERY / BROWNINGI ; S. PIELECKI / R.Z. 1888 / LWÓW PIEKARSKA 1. / BROŃ AMUNICJA / KUPNO, ZAMIANA, NAPRAWA / UŻYWANEJ BRONI ; ISKRA & KARMAŃSKI / 16/2 / KRAKÓW

Józef Mikołaj Pochwalski, wnuk malarz Józefa Kaspra i syn malarza Kazimierza, uczył się najpierw w wiedeńskiej akademii, a następnie w latach 1924 - 1926 w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u znanego grafika Jana Wojnarskiego. Naukę uzupełniał jeszcze w akademii monachijskiej oraz w Paryżu. W czasie I wojny światowej służył w wojsku austriackim. Ożenił się w 1914 roku. Swoje prace zaczął wystawiać od roku 1920. Obok malarstwa uprawiał przede wszystkim grafikę. Prezentował niejednokrotnie swoje prace graficzne na wystawach. W dziedzinie malarstwa podejmował głównie temat pejzażu, tworzył również kompozycje figuralne, a zwłaszcza sceny religijne. W latach 1923 - 1935 był członkiem Zarządu Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XV Aukcja2000-09-19 00:00:0063
1600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)