Jan Kazimierz KUŚMIDROWICZ ,Pejzaż z podkarpacia , olej, płótno, 31,9 x 42 cm

Pejzaż z podkarpacia

(działał w latach 1923 - 1938)

olej, płótno
31,9 x 42 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: Jan Kuśmidrowicz

Jan Kuśmidrowicz był malarzem działającym we Lwowie. Brał udział w wystawach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie w latach 1923 - 1938. W roku 1930 zaprezentował swoją kolekcję dzieł w salonie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Uprawiał malarstwo pejzażowe. Posługiwał się farbami olejnymi, czasami pastelami. Na wystawach prezentował widoki architektoniczne, przede wszystkim Lwowa i okolic. Malował pejzaże z Podkarpacia, z wybrzeża bałtyckiego, Mazowsza, Polesia. Podejmował również inne tematy, kwiaty i kompozycje figuralne oraz portrety. Jego obrazy dzisiaj znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej, w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w zbiorach lwowskich.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XV Aukcja2000-09-19 00:00:0058
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)