Talerz z żółtym lwem, około 1738
porcelana malowana naszkliwnie |
średnica 30,2 cm, wys. 5,3 cm |
sygnowana od spodu w kobalcie znakiem skrzyżowanych mieczy; odciśnięty znak (Pressnummer) 21; przy krawędzi stopy dwie zarysowane kreski stan zachowania: drobne retusze konserwatorskie przy krawędzi Talerz, duży, okrągły, z brzegiem dekorowanym reliefem (o motywie zwanym Altbrandenstein-Dekor), ozdobiony jest po środku lustra przedstawieniem żółtego lwa (czasami identyfikowanego jako tygrys) przy niebieskim pniu bambusowym. Wokół, w lustrze i na kołnierzu, drobne wielobarwne kwiaty (indianische Blumen). Dekoracja malarska wykonana w kolorach: czerwieni żelaza, błękitu, purpury, zielonożółtym, morskiej zieleni, żółci, czerni i złota. |
Cena uzyskana Hammer price |
XV Aukcja | 2000-09-19 00:00:00 | 56 | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 74 | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |