XXVII Aukcja Dzieł Sztuki
(15.12.2014 godz. 23:00)Nr kat. Nr kat | Tytuł title | Autor/Wytwórnia artist/factory | Technika technique | Wymiary measurements | Cena wywoławcza Starting bid | Cena uzyskana Hammer price |
1 | Nowy rozkład jazdy | Jarosław LUSTYCH | technika własna | 35 x 34 cm | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Bez tytułu | Jarosław LUSTYCH | technika własna | 35 x 34 cm | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Z cyklu „Isia córka Anny” | Maria Ewa ANDRYSZCZAK | technika własna | 20 x 20 x 20 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Z cyklu „Portrety” | Wiesław JANASZ | naciek gorący, tektura, akryl | 42 x 34 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Architektura | Andrzej STRUMIŁŁO | olej, płótno | 70 x 100 cm | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Rynek Nowego Miasta | Jan PŁASKOCIŃSKI | olej, tektura | 36 x 51,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Uliczka, 1962 | Jan PŁASKOCIŃSKI | olej, tektura | 23,5 x 32,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Łodzie na brzegu | Edward MATUSZCZAK | olej, tektura, brystol | 34 x 44,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Łodzie | Franciszek SZWOCH | olej, tektura | 27 x 22 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Fotografia ze spektaklu "Hamlet, 1957" w roli głównej Adam Hanuszkiewicz | Edward HARTWIG | fotografia czarno biała, papier | 18 x 24 cm | 2550.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Chata | Eugeniusz WRZESZCZ | olej, tektura | 30,5 x 39 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Ule w sadzie | Ignacy PIEŃKOWSKI | olej, tektura | 28,5 x 40 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Pejzaż | Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) | olej, tektura | 28,5 x 33 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Pejzaż zimowy, 1931 | Artur KLAR | olej, tektura | 36 x 29,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Zamek w Zamościu, 1938 | Władysław SERAFIN | olej, tektura | 79 x 72 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Rynek w Kazimierzu | Andrzej KOŁODZIEJEK | olej, płótno | 24 x 40 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Zator, 1930 | Zbigniew PRONASZKO | akwarela, papier | 43 x 61,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Widok na zamek | Stanisław KLIMOWSKI | olej, tektura | 31 x 42,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Dziewczyna z niebieskim wazonem, 1903 | Teodor AXENTOWICZ | technika mieszana; glinoryt, kredka(?), ołówek(?) | 54 x 41,5 cm w świetle passe-partout; | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Portret mężczyzny | Jerzy FEDKOWICZ | olej, tektura | 26 x 18,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Portret mężczyzny w kapeluszu | Zenon KONONOWICZ | olej, płótno | 50 x 40,5 cm | 1600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Portret mężczyzny | olej, blacha miedziana | obraz owalny: średnica 34 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
23 | Portret mężczyzny | Szymon BUCHBINDER | olej, deska, paleta | 22 x 22 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Figura w tle, 1956 | Jan LEBENSTEIN | olej, płótno | 100 x 90 cm | 55000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 65000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Krokusy z Cyrli, 1956 | Franciszek WÓJCIK
| olej, tektura | 32 x 47 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Góry | Edward HARRISON COMPTON | olej, płótno | 45,5 x 45,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Figura geometryczna | Mieczysław SZYMAŃSKI | olej, płyta pilśniowa | 65,5 x 40,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Akt kobiecy | Mieczysław SZYMAŃSKI | olej, płyta pilśniowa | 122 x 39,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Godło czasu | Mieczysław SZYMAŃSKI | olej, deska | 78,5 x 41 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Kompozycja geometryczna | Mieczysław SZYMAŃSKI | olej, deska | 53,5 x 40,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Kompozycja z dzbankiem | Mieczysław SZYMAŃSKI | olej, deska | 71,5 x 51 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Podkoszulka | Mieczysław SZYMAŃSKI | technika mieszana | 51 x 61 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Pejzaż wiejski | Wiktor KORECKI | olej, płótno | 43,5 x 58,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Wrzosowisko | Wiktor KORECKI | olej, płótno | 43,5 x 53,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Pejzaż miejski | Maria HORBACZEWSKA-WOLAŃSKA | olej, płótno dublowane | 55 x 42 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Kompozycja | Hanna RUDZKA-CYBISOWA | akwarela, gwasz, papier | 70 x 99 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Zagroda, 1912 | Stanisław SZYGELL | olej, płótno | 40,5 x 50,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Podwoda | Jan Erazm KOTOWSKI | olej, tektura | 23,5 x 40 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Pejzaż z brzozami | Paul MÜLLER-KAEMPFF | olej, tektura | 21 x 26 cm | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Pejzaż z chatą | Paul MÜLLER-KAEMPFF | olej tektura | 21 x 26 cm | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Kwiaty w wazonie | Alfons KARPIŃSKI | olej, tektura | 36 x 50,5 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Róże w wazonie | Alfons KARPIŃSKI | olej, tektura | 35 x 50 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Pejzaż z chatami | Jonasz STERN | olej, tektura | 42 x 54 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Krajobraz z sarną | Feliks BRZOZOWSKI | olej, płótno | 17 x 25 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Para miniatur, Małżeństwo | Miniaturzysta XIX-wieczny | gwasz, kość słoniowa | owal 8 x 7 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Miniatura elipsa, Portret oficera | Miniaturzysta | gwasz, kość słoniowa | wym. ramki:16 x 13 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Miniatura elipsa, Mężczyzna , około 1830 r. | Miniaturzysta XIX-wieczny | gwasz, kość słoniowa | 12 x 10,5 cm | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Miniatura elipsa, Kobieta w czarnej sukni, ok. 1830 r. | Miniaturzysta XIX-wieczny | gwasz, kość słoniowa | 14 x 12,5 cm | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Miniatura, Portret mężczyzny | Miniaturzysta | tempera, kość słoniowa | elipsa; 6 x 4,5 cm | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Łowienie ryb | Wiktor KORECKI | olej, płótno | 43,5 x 53,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Port rybacki w Tolkmicku | Maria WOLLENBERG-KLUZA | olej, płótno | 29,5 x 40 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Portret Herr von Ritter | Zygmunt AJDUKIEWICZ | olej, tektura | 50 x 30,5 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Martwa natura | Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA | olej, płótno | 60 x 72,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Martwa natura z instrumentami i krzesłem | Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA | olej, sklejka | 66 x 93 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Kwiaty w wazonie | Lech KUNKA | olej, płótno | 70,5 x 55 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Kwietna łąka | Stanisław MASŁOWSKI | olej, tektura | 17 x 25 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Pejzaż ukraiński, 1911 | Leon WYCZÓŁKOWSKI | akwarela, papier | 18 x 27,5 cm w świetle passe-partout | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Sanna | Stanisław TOMASZEWSKI-MIEDZA | olej, tektura | 35 x 50 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Zatroskana gospodyni | Wincenty WODZINOWSKI | olej, płótno | 44 x 51,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Rusini | Andrzej OLEŚ | olej, tektura | 14,5 x 23 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Polskie wesele | G.T. SCHMIDT | akwarela, gwasz, papier | 18,5 x 27,5 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
62 | W dzień targowy | G.T. SCHMIDT | akwarela, gwasz, papier | 18,5 x 25,5 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Szkic ilustracji | Roman OPAŁKA | tusz, papier | 20 x 29 cm w świetle passe-partout | 3700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Portret kobiety | Józef MEHOFFER | kredka, papier | 60 x 46 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Spotkanie Chrystusa | Cyprian Kamil NORWID | rysunek, tusz lawowany, ołówek, papier | 27,3 x 38,4 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 36000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Planty krakowskie | Roman BRATKOWSKI | olej, tektura | 32 x 42 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
67 | Park | Stanisław KAMOCKI | olej, tektura | 39 x 61,5 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Pejzaż | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, tektura | 22 x 35 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Pejzaż z Kazimierza | Adolf (Abraham) BEHRMANN | olej, płótno naklejone na tekturę | 10 x 20 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Uliczka w mieście, 1934 | Menasze i Efraim SEIDENBEUTLOWIE | olej, sklejka | 40,5 x 47 cm; | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 47000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Sanna | Tadeusz RYBKOWSKI | olej, deska | 26 x 39,5 cm | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Wesele krakowskie | Tadeusz RYBKOWSKI | olej, deska | 26 x 39,5 cm | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Dziewczynka | Juan CLARA AYATS | brąz patynowany | wys.: 30 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
74 | Turysta | Paul Ludwig KOWALCZEWSKI | brąz patynowany, kamień | wys.: 29 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
75 | Pojemnik na oliwę z gwiazdą Dawida | metal srebrzony z nakrętką mosiężną | wys. 38 cm | 700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
76 | Jad | kamienie, srebro | dł. 21 cm, dł z łańcuszkiem: 51 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
77 | Cukiernica srebrna skrzynkowa, Lilpop, Warszawa 1820 – 1830 | Lilpop Karol Jerzy | srebro | wys. 9 cm, szer. 10 cm, dł. 14 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
78 | Zegar kaflowy, Polska, Toruń ok. 1650 | WILL Abraham | złocony brąz | wys. 8,2 cm, dł. boku 6 cm, średnica 13,5 cm | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 80000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
79 | Kielich z inskrypcją Polska (Śląsk)?, 1780-1820 | Huty Śląskie | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 22,3 cm | 10500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 13500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
80 | Czasza kielicha, wyrób saski, XVIII w. | Huty Saksonii | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 14,5 cm | 4100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
81 | Kielich, Czechy, Bohemia, lata 60-te XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 13 cm | 3300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
82 | Szklanica/Kielich, Czechy, Bohemia, lata 30-40 XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo, barwione powierzchniowo | wys. 18 cm | 12500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
83 | Para kielichów, Czechy, Bohemia, lata 60-te XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 13,5 cm | 4200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
84 | Para solniczek, Polska | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane | wys. 9 cm | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
85 | Szklaneczka, Fritz Heckert XIX-XX w. | Fritz Heckert | szkło bezbarwne, malowane barwnymi emaliami, złocone | wys. 8,2 cm | 3300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
86 | Szklanka, Polska ok.1800 | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 10,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
87 | Kieliszek, Polska, XVIII-XIX w. | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 11,3 cm | 2900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
88 | Puchar, Bohemia, połowa XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, grawerowane | wys. 17 cm | 6800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
89 | Para karafek, Naliboki-Urzecze, lata 1820-1830 | Naliboki | szkło bezbarwne, szlifowane w gwiazdki, rytowane matowo | wys. 16,3 cm | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
90 | Karafka (korek dobierany, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), II ćw. XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane | wys. 24, 5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
91 | Flasza Śląsk (Polska), przed 1826 r. | Śląsk | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 24,5 cm | 8800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
92 | Szklanka, Bohemia Czechy, lata 1820-1830 | Bohemia | szkło rubinowe, szlifowane, malowane amalgamatem srebra | wys. 12 cm | 2100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
93 | Szklanka, Bohemia Czechy, lata 30 XIX w. | Bohemia | szkło niebieskie, szlifowane, malowane farbami emaliowymi oraz amalgamatem srebra | wys. 10,5 cm | 2100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
94 | Szklanka Bohemia Czechy, lata 1810-1820 | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, złocone, malowane | wys. 9,5 cm | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
95 | Kielich, Bohemia Czechy, lata 40 XIX w. | Bohemia | szkło zielone, szlifowane, złocone | wys. 14,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
96 | Kielich, I poł. XVIII w. | szkło bezbarwne, rytowane matowo | wys. 16,7 cm | 4800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
97 | Kieliszek, Polska Śląsk | Śląsk | szkło bezbarwne, brzeg złocony, czasza fasetowana | wys. 14 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
98 | Kieliszek, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), przełom XVIII/XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, rytowane | wys. 14,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
99 | Kieliszek, Polska koniec XVIII w. | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo w ornament roślinny | wys. 15,3 cm | 5200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
100 | Karafka z korkiem, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), IV ćw. XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, złocone | wys. 22 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
101 | Karafka (bez korka, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), I ćw. XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane | wys. 16,5 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
102 | Szklanka, Polska, ok 1800 | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 11,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
103 | Kieliszek, Czechy, Bohemia, II poł. XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 11,7 cm | 950.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 950.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
104 | Kielich Lubaczów, Polska, I ćw. XVIII w. | Lubaczów | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane (szlify polerowane) | wys. 20,5 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
105 | Kielich tzw. „flet”, Polska, Naliboki – Urzecze, poł. XVIII w. | Naliboki | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, rytowane matowo | wys. 26,2 cm | 15200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 21000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
106 | Kielich, Polska, Naliboki – Urzecze, IV ćw. XVIII w. | Naliboki | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, rytowane matowo | wys. 19 cm | 15800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 22000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
107 | Kielich z pokrywą, Polska koniec XVIII w. | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 22 cm | 12500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
108 | Dzbanuszek, Kotlina Jeleniogórska, Królestwo Pruskie, III ćw. XIX w. (wyposażenie Domu Lalek) | szkło alabastrowe, dmuchane | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
109 | Wazonik, Bohemia, IV ćw. XIX w. | Bohemia | szkło fioletowe, dmuchane, szlifowane, malatury złote (częściowo wytarte) | wys. 8 cm | 1100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
110 | Wazoniki, Czechy Północne, Moser, Cesarstwo Austro Węgier, ok. 1905-1910 | MOSER | szkło bezbarwne, strefowo cieniowane szkłem fioletowym, dmuchane, szlifowane, grawerowane osetowo | wys. 15 cm | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
111 | Dzbanuszek, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), poł. XIX w. | szkło warstwowe rosalin - bezbarwny, dmuchane, szlifowane, malowane złotem | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
112 | Dzbanuszek, Kotlina Jeleniogórska, Królestwo Pruskie, III ćw. XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, hutniczo zdobione mlecznym nitkowym filigranem | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
113 | Buteleczka apteczna, Czechy, XVII/XVIII w. | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |||
114 | Koszyczek, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), IV ćw. XIX w. | szkło kobaltowe, dmuchane, malowane srebrem | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
115 | Buteleczka na perfumy, Bohemia, IV ćw. XIX w. | Bohemia | szkło mleczne, dmuchane malowane wielobarwnymi farbami emaliowymi | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
116 | Wazoniki Millefiori, Włochy, 1910 | MILLEFIORI | szkło bezbarwne, dmuchane, inkrustowane płatkami szklanymi, tysiąc kwiatów | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
117 | Wazonik, Leötz, pocz. XX w | Leötz | szkło ciemno czerwone, nitkowane, iryzowane | 4100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
118 | Przycisk do papieru | Huta Clichy | laseczki millefiori zatopione w szkle bezbarwnym | średnica: 4,5 cm; wys.: 3 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
119 | Przycisk do papieru z monogramem A.K. | szkło zielone | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
120 | Przycisk do papieru | szkło bezbarwne, bryła wieloboczna szlifowana | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
121 | Przycisk do papieru, Czechy, 1857 | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | średnica: 9,5 cm; wys.: 3 cm | 2600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
122 | Figurka porcelanowa, Zakochana para, ok. 1790 | LUDWIGSBURG | porcelana malowana naszkliwnie | wys. 13 cm, średnica podst. 13 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
123 | Kałamarz Chiny - porcelanowa figurka ptaka (kogut) | porcelana | wys. 10 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
124 | Figurka porcelanowa, Kobieta z kozą, ok 1790 | Zürich | porcelana malowana ręcznie | wys. 15 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
125 | Figurka porcelanowa ptaka | porcelana | wys. 22 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
126 | Talerz porcelanowy Miśnia XVIII w. | porcelana | średnica: 14 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
127 | Figurka porcelanowa, Grajek, ok. 1780 | Manufaktura Nymphenburg | porcelana malowana ręcznie | wys. 10 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
128 | Grupa figuralna z gałązką, porcelana | TOURNAI | porcelana malowana ręcznie | wysokość - 21 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
129 | Portret, 1875 | Aleksander KOTSIS | rysunek, ołówek, papier | 44 x 33,5 cm w świetle passe-partout | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
130 | Potyczka, 1970 | Ryszard PRAUSS | rysunek, ołówek, papier | 16 x 20 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
131 | Pałac w Amalfi, 1897 | Aleksander GIERYMSKI | rysunek, ołówek, papier | 26 x 19,5 cm w świetle passe-partout | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
132 | Kościół Św. Anny | Antoni UNIECHOWSKI | akwarela, papier | 44 x 33 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
133 | Stare Miasto w Warszawie, 1957 | Antoni TESLAR | akwarela, papier | 26 x 20 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
134 | Ikona Pantokrator z Matką Boska i św. Janem, ok. 1830 | deska, płótno, gips, srebro, tempera | 44,5 x 36 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
135 | Ikona, Matka Boska Bogolubska | tempera, deska, złocenia | 31 x 27 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
136 | Ikona, Boże Narodzenie | tempera, deska | 50,5 x 31 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
137 | Zaślubiny mistyczne Św. Katarzyny | olej, deska parkietowana | 124,5 x 95 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |