Krokusy z Cyrli, 1956
(1903 Wojciechowo - 1984 Zakopane) |
olej, tektura |
32 x 47 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: FWójcik 56. na odwrocie napis: WÓJCIK FRANCISZEK | ZAKOPANE | Za STRUGIEM | N227a | Krokusy z Cyrli | 1956 | AWójcik
Franciszek Wójcik początkowo studiował we Lwowie następnie studia kontynuował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Rzymie w Accademia di Belle Arti. Po powrocie do Polski osiadł w Zakopanem, gdzie spędził resztę życia. Malował głównie tatrzańskie pejzaże a także portrety i martwą naturę. Znaczna część dorobku artystycznego Wójcika uległa zniszczeniu, bądź zaginęła w czasie II wojny światowej. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 25 | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |