Łodzie
(1863 - 1939) |
olej, tektura |
27 x 22 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: F. Szwoch na odwrocie nalepka: Szwoch Franciszek na odwrocie stempel: Fabryka Listew i Ram | S. DĄBROWSKI I S-ka | Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością | WARSZAWA, KROCHMALNA 69. | Tel. 606-24.
Franciszek Szwoch był malarzem marynistą. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tam współpracował z tajnymi organizacjami niepodległościowymi, za co był kilkakrotnie aresztowany przez zaborców. Dzieła artysty wielokrotnie były prezentowane w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przed wybuchem II wojny światowej Szwoch prowadził Szkołę Malarską w Warszawie. W latach 1914-18 wykonał na zlecenie Polskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Moskwie dokumentację rysunkową zabytków polskiej architektury zagrożonych działaniami wojennymi. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 9 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |