Chata
(1851 - 1917) |
olej, tektura |
30,5 x 39 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: E. Wrzeszcz |
Eugeniusz Wrzeszcz w latach 1876 – 1880 studiował w Kijowskiej Szkole Rysunkowej N. Muraszki. Naukę kontynuował w 1884 roku w Petersburgu i Monachium. Był członkiem Towarzystwa Malarzy Południoworosyjskich, należał również do Kijowskiego Towarzystwa Malarzy, Kijowskiego Towarzystwa Wystaw Artystycznych oraz Kijowskiego Towarzystwa Zachęty Malarzy. Od roku 1885 brał udział w wystawach Towarzystwa Objazdowych Wystaw Artystycznych. Eugeniusz Wrzeszcz mieszkał i tworzył w Kijowie. Popularność osiągnął jako autor swojskich pejzaży, które były reprodukowane na kartach pocztowych. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 11 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |