W dzień targowy
(XIX w.) |
akwarela, gwasz, papier |
18,5 x 25,5 cm |
sygnowana po lewej stronie po środku: Schmidt 857. |
Na odwrocie pracy znajduje się opinia Kazimierza Buczkowskiego (z 14 maja 1947). Praca przedstawiająca „Dzień targowy” jest według Buczkowskiego – wykonana zapewne przez G.T. Schmidta pracującego w charakterze rysownika w Tygodniku Ilustrowanym około roku 1860 – na podstawie kompozycji Juliusza Kossaka. |
G. T. Schmidt (malarz) pracował w "Tygodniku Ilustrowanym" jako rytownik około 1860 roku. Schmidt oraz Juliusz Kossak prawdopodobnie poznali się podczas pobytu Kossaka we Francji i później współpracowali w Warszawie w redakcji "Tygodnika". |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 62 | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |