Antoni UNIECHOWSKI ,Kościół Św. Anny , akwarela, papier, 44 x 33 cm

Kościół Św. Anny

(1903 Wilno - 1976 Warszawa)

akwarela, papier
44 x 33 cm

sygnowana po prawej stronie u dołu monogramem: AU

Antoni Uniechowski w latach 1923-1930 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem K. Tichego i W. Jastrzębskiego. Zajmował się plakatem, scenografią filmową i teatralną a przede wszystkim ilustracją książkową, tworząc lekką kreską rysunki piórkiem i tuszem, lawowane akwarelą, gwaszem lub temperą. W latach 1945-1956 współpracował z tygodnikiem "Przekrój". Zdobył wielką popularność widokami starej Warszawy i ilustracjami z życia jej mieszkańców oraz frywolnymi scenkami tworzonymi lekką kreską, pełnych humoru i fantazji.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki2014-12-15 19:00:00132
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)