Kościół Św. Anny
(1903 Wilno - 1976 Warszawa) |
akwarela, papier |
44 x 33 cm |
sygnowana po prawej stronie u dołu monogramem: AU |
Antoni Uniechowski w latach 1923-1930 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem K. Tichego i W. Jastrzębskiego. Zajmował się plakatem, scenografią filmową i teatralną a przede wszystkim ilustracją książkową, tworząc lekką kreską rysunki piórkiem i tuszem, lawowane akwarelą, gwaszem lub temperą. W latach 1945-1956 współpracował z tygodnikiem "Przekrój". Zdobył wielką popularność widokami starej Warszawy i ilustracjami z życia jej mieszkańców oraz frywolnymi scenkami tworzonymi lekką kreską, pełnych humoru i fantazji. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 132 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |