Góry
(1881 - 1960) |
olej, płótno |
45,5 x 45,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: E. HARRISON | COMPTON |
Edward Harrison Compton początkowo nauki malarstwa pobierał u swojego ojca Edwarda Teodora, następnie kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosła w Londynie. Tworzył głównie w technice olejnej i akwarelowej malując pejzaże górskie Alp oraz widoki z okolic Trydentu i Anglii. Lubił grę słońca w bukowych lasach, jesienne nastroje, chwytane gdzieś na granicy wody i lasu, utrwalanie ulotnej aury poranków i wieczorów. Swoje prace wystawiał między innymi w Berlinie i Monachium. Prace artysty znajdują się w Galerii Sztuki w Newcastle i Norymberdze. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 26 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |